(MOSDER) 2016 Sonbahar-Kış yatak odası MOBİLYA trendlerini açıkladı…

Türkiye mobilya sektörünün çatı kuruluşu olan Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), 2016 Sonbahar-Kış yatak odası mobilya trendlerini açıkladı. İnsanların evlerine geldiklerinde iş hayatının stresinden uzaklaşmak istediklerini bunun içinde yaşam alanlarını en rahat şekilde dekore ettiklerini söyleyen MOSDER, ev dekorasyonunda da kış konseptlerinin kendini hissettireceğinin altını çizdi.

Kışın, salon ve yatak odalarının evin en çok zaman geçirilen yerleri olduğunu dile getiren MOSDER, yatak odalarında geçen yıllarda olduğu gibi sıcak renklerin varlığını sürdürdüğünü açıkladı. Bunun yanı sıra, kışın vazgeçilmez rengi kahve tonlarının da mobilya seçiminde oldukça etkili bir tercih olduğunu söyleyen MOSDER, zarif ve modern tasarımlarla kış renklerinin harmanlandığı mobilyaların, bu yılın sonbahar-kış trendlerini belirleyeceğini aktardı. Ayrıca ahşap yatak ve yatak başlıklarının 2017’nin en çok tercih edilecek ürünleri arasında olacağını belirten MOSDER,  bu ürünlerin ahşap mobilyalar ve ahşap zemin döşemesiyle kullanıldığı takdirde, yatak odalarının başka bir boyut kazanacağını söyledi. Ferah ve aydınlık bir yatak odası dekorasyonunun en önemli ögesi olan beyaz rengi de yine bu yılın trendleri arasında yerini aldığını açıklayan MOSDER, bu şekilde doğal ışıktan faydalanarak yatak odalarının çok daha sağlıklı ve kullanışlı bir ortama dönüşebileceğini açıkladı.

Ufak dokunuşlarla yeni bir hava oluşturun

Ev dekorasyonunda hemen hemen yer yıl yeni trend ve konseptlerin tasarlandığını belirten MOSDER, baştan aşağı ev yenilemenin çok mümkün olmadığını, küçük dokunuşlarla da yılın trendlerinin yakalanabileceğinin söyledi. Öte yandan bu kış samimiyetin ve sıcaklığın modern ve zarif dokunuşlarla mobilyalarda hakimiyet sağlayacağının sinyallerini veren MOSDER, klasik ahşap mobilyalara eklenen renkli kırlentlerle ortamın havasının ısıtılabileceğini aktardı.

Dolaplardan, giyinme odalarına…

Öte yandan, günümüzde dolapların yerine giyinme odalarının tercih edildiğini söyleyen MOSDER, bu şekilde daha konforlu odaların dizayn edilebildiğini söyledi. Giyinme odalarının oldukça kolay bir şekilde tasarlanabileceğini aktaran MOSDER, bu odaların ufak bir yaşam alanına dönüştürülebileceğini belirti. Yine yatak odalarında olduğu gibi giyinme odalarında da ahşaptan vazgeçilmediğini aktaran MOSDER, ahşabın güzelliği ve dayanıklılığıyla uzun yıllar kullanılabilecek bir giyinme odası tasarlanabileceğinin altını çizdi.