(Seranit)’in SANATA verdiği DESTEK devam ediyor…

Sanata verdiği desteğe devam eden Seranit Grup, “Tasarım Tomtom Sokakta” etkinliğinin sanat sponsoru oldu.

İnovatif ürünleri ile sektörün önemli oyuncuları arasında yer alan Seranit Grup, sanata verdiği desteğe “Tasarım Tomtom Sokakta” etkinliği ile devam ediyor. Seranit Grup, 20-23 Ekim tarihleri arasında Beyoğlu Tomtom sokakta gerçekleşecek etkinliğin sanat sponsoru oldu. Küratörlüğünü Bahar Korcan’ın üstlendiği toplam 50 standın yer alacağı etkinlikte, 30’a yakın mağazada 100’ün üzerinde tasarımcı bir araya gelecek. Her yıl yapılması hedeflenen ve bu yıl ilki gerçekleştirilen etkinlik, tasarım dünyasına ilham verecek.

4 günde 5 bin kişi ziyaret edecek

Tomtom Kaptan Sokak etrafındaki 4 farklı mekanın yanı sıra bölgenin çeşitli mekânlarında festival havasında geçecek organizasyonda; tasarımcıların moda, aksesuar, dekorasyon, grafik, yeme-içme kategorilerinde tasarım örnekleri keşfedilecek. 4 günde 5 bin ziyaretçinin katılımının hedeflendiği etkinlikte, ziyaretçiler, tasarım sohbetleri ve atölyeler ile alanında profesyonel isimlerle buluşabilecek. “Tasarım Tomtom Sokakta” ayrıca İKSV Tasarım Bienali Yaratıcı Mahalleler Paralel programında yer alacak.

“Tasarım Tomtom Sokakta”nın Yaratıcı Direktörü olarak Bahar Korçan, evrende var olmuş her parçanın birbiri ile olan iletişimi sonucu, herkesin bütünü oluşturan elemanlar olduğundan hareket ederek hazırladığı bir tasarımla ziyaretçiler ile buluşacak.  İpler ile hazırlanan ve tüm sokağa yayılacak enstalasyon, herkesin birbirine bağlı olduğunu hatırlatıyor.

Tasarım Tomtom Sokak’taki mekânlar ise; Tomtom Garaj, İtalyan Lisesi, Tomtom Gardens Avlusu, Tomton Kaptan Sokak, Boğazkesen Pop-Up Mağazalar, Tomtom Mahallesi Katılımcı Mağazaları’ndan oluşuyor.


Seranit Grup

1993 yılında Türkiye’nin ilk teknik porselen üreticisi olarak yapı sektörüne adım atan Seranit Grup bugün, Eskişehir ve Bilecik’te bulunan fabrikalarında 18 milyon 500 bin metrekarelik üretim kapasitesiyle, Türkiye’nin bu alandaki toplam üretiminin yüzde 20’den fazlasını tek başına gerçekleştiriyor. Bu alanda toplam üretiminin yüzde 40’ini ihraç eden Seranit Grup, porselen yer ve duvar karoları konusunda dünyada da ilk üç önemli oyuncu arasında yer alıyor. 2012 yılında ise, Serra Seramik markası ile seramik sektörüne iddialı bir giriş yapan Seranit Grup, tasarım, kalite ve teknoloji konusundaki yaklaşımı ve dünya standartlarındaki üretim anlayışı ile şimdiden sektörünün en önemli oyuncuları arasına girmeyi başarmış bulunuyor. Serra Seramik, sahip olduğu farklı ve büyük ebatları ile sektör profesyonellerine ve tüketicilere daha fazla estetik ve mimari çözüm sunarken; kullandığı teknoloji, kalite, tasarım, renkler ve dokuyla da sektörde fark yaratıyor. Serra Seramik’in her zevke uygun geniş ürün yelpazesi, seramik sektörünün yeni bir anlayışla şekillenmesine de fırsat sunuyor. Seramiği geleneksel kullanım alanlarının dışına çıkartan Serra Seramik, dokunduğu tüm mekânları adeta bir sanat eserine dönüştürüyor. Seranit Grup’un ayrıca, Vanucci markası altında 23 model mutfak ve Seranit Yapı Gereçleri alanında ise Oxipaint Ekolojik Boya, Oxicoat Ekolojik Sıva, Seramont Yalıtım sıvası ve bunun yanı sıra tamamı ekolojik ve inovatif ürünlerden oluşan bir ürün yelpazesi bulunuyor. Geçen yıl önce Dünya Ekonomik Forumu’nun “Küresel Büyüme Şirketleri” platformuna seçilen ilk Türk sanayi şirketi olan Grup daha sonra TSE’den alanında ilk “Çift Yıldız” belgesini alma başarısını gösterdi. Seranit Grup bu yıl ise tüm porselen ve seramik ürünlerine Tip III EPD Çevre Etiketi aldı. Grup başarılarını 2015’te iki önemli ve saygın uluslararası organizasyon olan iFAwards ve RedDotAwards’dan kazandığı tasarım ödülleriyle perçinledi. Yenilikçi ve kaliteli ürünleriyle sektöre damgasını vurmaya devam eden Seranit Grup, son olarak yapı gereçlerinde geliştirdiği koku önleyici özelliği olan Oxicoat ürünü ile Ulusal Teknik Onay (UTO) Belgesi’nin sahibi oldu. Bunun yanı sıra 2 yıl süren Ar-Ge çalışmasıyla dünyanın ilk porselen duş karosunu geliştiren Seranit Grup, 2016 yılında Aquanit ile dünyanın en büyük ve kapsamlı tasarım yarışması olan A’ Design Award’da Silver ödülünü kazandı. Seranit Grup ayrıca, Aquanit, Duostone ve Seravista Porselen Basamak ürünleriyle katıldığı XONE – Seramik Tasarım Yarışması’ndan 3 ödülle döndü. Kurumsal kategoride “Seramik Kaplama Malzemeleri dalında katıldığı yarışmada Aquanit ile Gold, Seranit porselen markaları olan Duostone ile Gold ve Seravista ile Bronz ödül aldı.