“Sanat Rastlantısı / Rastlantının Sanatı” Sergisi AKBANK SANAT’ta…

Akbank Sanat, yeni sezonunu küratörlüğünü Prof.Dr. Hasan Bülent Kahraman’ın yaptığı “Sanat Rastlantısı / Rastlantının Sanatı” (The incident of art / The art of incident) sergisi ile açıyor.

Elif Boyner, Fırat Engin, Burak Eren Güler, Erdal İnci, Seydi Murat Koç, Doruk Kumkumoğlu, Kıvanç Martaloz, Ardan Özmenoğlu, Eda Soylu ve Nurtaç Ulutürk’ün aralarında bulunduğu 10 genç sanatçının eserlerinden oluşan “Sanat Rastlantısı / Rastlantının Sanatı” sergisi, 30 Eylül – 03 Aralık 2016 tarihleri arasında Akbank Sanat’ta sanatseverlerle buluşuyor.

Hasan Bülent Kahraman sergi ile ilgili değerlendirmesinde; “Sanattan önceki bilinçle sanattan sonraki bilinç aynı değildir. Sanat soyutlamıştır. Rastlantı bilince aittir, ama bilincin ötesindedir. Sanat bir rastlantıdır. Bilmeye ve bilgiye rağmen sanatın rastlantısallığı söz konusudur. Çünkü bilinç sanatı biçimlendirir, ama tayin edemez. Sanat bilinci aşar. Rastlantıya yaslanır. Olasılıkların bunca arttığı bir evrende, yaşamanın rastlantıyla iç içe geçtiği bir sırada sanatın özgüllüğü kendisini bir olasılık olarak dayatmasında, diretmesindedir. Çünkü sanatın çekirdeği bilinç ve güzelliktir. Güzellikse tanımlanamayandır. Sanat daima bir rastlaşmadır. Çünkü, güzellikle buluşma anıdır sanat!” sözlerine yer veriyor.


Serginin Adı: Sanat Rastlantısı / Rastlantının Sanatı (The incident of art / The art of incident)

Küratör: Hasan Bülent Kahraman

Sanatçılar: Elif Boyner, Fırat Engin, Burak Eren Güler, Erdal İnci, Seydi Murat Koç, Doruk Kumkumoğlu, Kıvanç Martaloz, Ardan Özmenoğlu, Eda Soylu, Nurtaç Ulutürk

Sergi Tarihi: 30 Eylül – 03 Aralık 2016

Yer: Akbank Sanat

Detaylı bilgi için: www.akbanksanat.com