(Kale), dünyanın EN BÜYÜK SERAMİK FUARI Cersaie’de fark yarattı…

Uptown

Kaleseramik, seramik sektörünün dünyadaki en önemli buluşma noktası olan Cersaie’de, ilk kez görücüye çıkardığı yeni ürünleri ile fark yarattı.

‘Çanakkale Seramik’, ‘Kalebodur’ ve ‘Kale’nin yanı sıra İtalya’da satın aldığı ‘Edilcuoghi’, ‘Edilgres’ ve ‘Campani’ markalarıyla uluslararası seramik pazarının en önemli oyuncularından biri haline gelen Kaleseramik; 2016-2017 koleksiyonuna ait toplam 23 yeni serisinin dünya lansmanını, seramik ülkesi İtalya’da gerçekleştirdi.

Seramik vadisi olarak bilinen Bologna/İtalya’da 26-30 Eylül 2016 tarihlerinde düzenlenen Cersaie Fuarı’na, Kaleseramik ve Kale Italia tesislerinde tasarlanan seramik koleksiyonları ile katılan Kaleseramik, yapıların her türlü ihtiyacına yönelik işlevsel ve estetik çözümlerini sergiledi. Fuara katılan Türk firmaları arasında en büyük alana sahip olan Kale stantlarının tasarımı, ünlü İtalyan tasarımcı Paolo Cesaretti tarafından yapıldı. Ziyaretçiler için rahat dolaşım alanları oluşturulan stantlarda sergilenen ürünlerin, alternatif kullanım alanlarından da örnekler sunuldu.

“Cersaie’ye yeni bir soluk getirdik”

Selman Tarmur
Selman Tarmur

Kaleseramik’in, Cersaie Fuarı’na katılan ilk Türk firması olduğunu vurgulayan Kale Yapı Ürünleri Grubu Batı Yarı Küre İhracat Satış Başkan Yardımcısı Selman Tarmur, “1987 yılından bu yana Cersaie Fuarı’nda yer alan Kaleseramik’in, İtalya’daki seramik endüstrisi ile uzun yıllara dayanan köklü işbirliği, ülkenin seramik üssünde yaptığı marka yatırımıyla daha da güçlendi. Bugün uluslararası seramik pazarında, değişen tüketici tercihlerine daha geniş bir ürün yelpazesiyle hitap ediyoruz. Trend belirleyici, işlevsel, çevre dostu, kaliteli ve özgün tasarım anlayışını simgeleyen ürünlerimizle Cersaie’ye yeni bir soluk getirdik” dedi.

Kaleseramik’in fuarda sergilediği yeni serilerinden bazıları şöyle;

Çanakkale Seramik; Wabi, Vera, Vivien, Village, Vernis. Kalebodur; Malachite, Onyx, Elegant Marbles, Val di Susa, Uptown, Juutan, Fishwood, Uddo, Woodstone. Edilcuoghi; Wornwood, Welcome, Everyday. Edilgres; Lin Side, E Street, Factory (Folio 6.0), Faber (Folio 6.0) Campani; Letavole, Listoni.

Wabi
Wabi

ÇANAKKALE SERAMİK

Çanakkale Seramik, ‘Wabi’ koleksiyonu ile evinizde bütünlük sağlıyor

Çanakkale Seramik, rektifiyeli 34×111 cm boyutlu yeni duvar karosu koleksiyonu ‘Wabi’yi fuarda ziyaretçilerin beğenisine sundu. İlk kez bu yıl, bu ebatta üretilen ve lansmanı da Cersaie’de yapılan Wabi koleksiyonu, malzeme çeşitliliği, farklı renk, yüzey ve tipolojisi ile mekanlara bütünlük kazandırıyor. Koleksiyonun Koru, Maburu, Shiro, Iwa serileri, rektifiyeli 34×111 ebatlı düz fon karoları ve kalıplı dekorları ile öne çıkıyor. Ayrıca 4 duvar karosu serisinin tamamlayıcısı olarak sunulan 60×60 cm yer karoları da, rektifiyeli olarak tüketiciyle buluşuyor.

Modern renkler ve yumuşak tonların müthiş uyumu

Çanakkale Seramik’in yeni serilerinden Vera, modern renkler ve yumuşak romantik tonlar arasında uyum sağlıyor. Yeni rustik desenli seri, 30×60 cm ebatlı rektifiyeli duvar ve yer dekorları ile ön plana çıkıyor. Vera serisi, iki renkte tamamlayıcı 30×60 cm boyutlu duvar karosu ve 60×60 ve 45×45 cm rektifiyeli yer karoları ile stil sahibi mekanlar yaratıyor.

Vivien, pastel renklerin canlandırıcı etkisini yansıtıyor

Pastel renklerin canlandırıcı etkisi Vivien serisi ile duvarları sarıyor. Yeni seri, 30×60 cm rektifiyeli duvar karoları ve 60×60 cm rektifiyeli yer karoları ile mekanlarda etkileyici bir görünüm yaratıyor. Gri, kahve ve kemik renklerinde beton tuğla etkili dekorlar bulunan Vivien serisi, mavi ve mürdüm renklerinde çizgisel baskın renkli dekorlarıyla da göz dolduruyor. Vivien, ayrıca parlak yüzeyiyle kullanıcının beğenisine sunuluyor.

Onyx
Onyx

KALEBODUR

Onyx taşının en doğal yansıması mekanlarda

Adını onyx taşının en doğal yansımasından alan ‘Onyx’ serisi, şık desenlere sahip 60×120 ve 60×60 cm ebatlı full-body porselen parlatılmış yüzey karolarıyla yeni yaşam trendini mekanlarınıza getiriyor.

Fishwood
Fishwood

Balıksırtı desen Fishwood serisinde ahşap görünümle buluşuyor

Balıksırtı desenin ahşap görünümle buluşmasından doğan Fishwood serisi, yaşam alanlarınıza özel bir tarz getiriyor. 60X120 cm boyutlu full-body porselen karo, döşemesinde oluşturduğu balıksırtı görünümle ön plana çıkıyor. Fishwood serisi, açık ve koyu olmak üzere iki renk seçeneği ile sunuluyor.

Uddo serisi, İlhamını Uzak Doğu esintilerinden alıyor

Uzak Doğu doğasından ilham alan Uddo serisi, karolara en saf ve en doğal ahşap görünümünü kazandırıyor. 20×120 cm ebadıyla, mekanlara modern bir hava katanUddo serisi, aynı zamanda, Çanakkale Seramik Wabi koleksiyonunun tamamlayıcısı ahşap yer karosu olarak da tüketicinin beğenisine sunuluyor.

Uddo
Uddo

Elegant Marbles serileri, mermerin doğallığı ve ihtişamını yansıtıyor

Doğadan en şık mermerlerle, yeni 80×160 cm boyutunun ihtişamının hissedildiği iddialı koleksiyon Elegant Marbles, tüketiciyle buluşuyor. Koleksiyonun içinde yer alan 3 seri Core White, Silver River ve Savana, kullanıcının kendi mekanını tamamlaması ve farklılaştırması için Open Book dekor alternatifi sunuyor. Bu 3 seri; büyük ebat, parlak yüzey ve Open Book konseptiyle öne çıkıyor.

Kalesinterflex yeni boyut ve yüzeyi ile ilgi odağı oldu

Dünyanın en büyük, en esnek ve en ince porselen seramiklerinden Kalesinterflex, 1×3 metrelik ebadı, 3 ve 5 milimetrelik inceliği sayesinde mimariye özgürlük kazandırdı.

Kale Italia tarafından Edilgres markası için yeni tasarlanan, ince karo yeni seriler ise 100×300 ve 80×240 cm ebatları ile Folio Koleksiyonunun içerisinde tüketici ve mimarların beğenisine sunuldu.

EDILCUOGHI

Wornwood’un çağdaş yüzeyi İtalyan dokunuşu ile evinizde

Edilcuoghi’nin yeni ürünü Wornwood, zanaatkâr geleneğinin tipik kavram ve malzemelerinin yorumlanmasından doğan orijinal bir seri olarak sunuluyor. Daha sonra aşınma sonucu silinen, üst üste binmiş malzeme ve renkler, ağaç damarlarıyla harmanlanarak karoyu yaratıcı ve çağdaş bir yüzeye dönüşüyor.

Lin Side
Lin Side

EDILGRES

Güç ve kişilik dolu yeni doğallık

Edilgres’in yeni serisi Lin Side’da, seramikler güç ve kişilik dolu yeni bir doğallık duygusuna selam duruyor. Lin Side’ın dokunması hoşa giden yumuşak yüzeyi, karakteristik yumuşak tonlarıyla, çimento zeminle karışmış keten dokuların mikro dalgalanmalarını yansıtan bir kumaştan yapıldı. Zemin ve duvarlara incelik ve zarafet katan, aynı zamanda farklı yaşam ve tarzlara uyum sağlayan seri, kullanıcıya büyük bir hafiflik hissi veriyor.

CAMPANI

Letavole, ahşabın doğallık ve uyumunu yansıtıyor

Her ahşap döşemenin kendi öyküsü vardır. Letavole serisinin doğallık ve uyumu, en soylu ağaçların tipik doğal özlerinin tonlarını, farklı stiller uyarlamaya ve son derece rahat, özel mekanlar tanımlamaya olanak sağlayan zamanın ötesindeki yalınlığı birleştiriyor. Letavole’nin büyük 20×120 formatındaki yumuşak, canlı ağaç damarları, sonsuz ilham kaynağı olan doğaya, gerçek tutkunun ifadesidir.


Kale / Stant No: A22&B21 – A34&B31