GALATASARAY ve (PERMOLİT BOYA), sponsorluk için el sıkıştı…

Galatasaray, maç ve antrenmanlarda giyilen formaların kol sponsorluğu için boya sektörünün köklü firmalarından Akçalı Boya A.Ş’nin markası Permolit Boya ile anlaştı. Törenle imzalanan sponsorluk anlaşması gereğince, Galatasaray futbol takımı, maç ve antrenmanlarda, Permolit Boya’nın logosunu taşıyacak.

Galatasaray, Permolit Boya ile sponsorluk anlaşmasını 6 Eylül Salı günü Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da düzenlenen törenle duyurdu. İmzalanan bu sponsorluk anlaşması, Türkiye boya sektörünün ilk 5 oyuncusundan biri olan Permolit Boya ve dünyanın en değerli 19. spor markası Galatasaray’ı her alanda liderlik için bir araya getiriyor. Permolit logolu formalar, 7 Eylül’den itibaren Galatasaray Store’da satışa sunuluyor.Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek imza töreninde anlaşmayla ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye’nin dünya üzerindeki en tanınan sportif markası Galatasaray olarak, bu topraklardan doğan şirketlerle yaptığımız işbirliklerine ayrı bir önem veriyoruz. Sırtımızdaki Garenta, göğsümüzdeki Nef ve şimdi de formamızın kolunda taşıyacağımız Permolit Boya’nın Galatasaray ile birlikte çok daha büyük başarılara imza atacağına inanıyoruz.”

Akçalı Boya A.Ş. CEO’su Akın Akçalı, düzenlenen imza töreninde sponsorluk anlaşmasıyla ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı: “Türkiye’nin çıkardığı iki büyük marka, bu sponsorluk anlaşmasıyla aynı karede yan yana geliyor. Sektörünün ilk beş oyuncusu arasında yer alan şirketimiz, spora desteğini birçok kanaldan sürdürme gayretinde. Türkiye’nin en güzide spor kulüplerinden Galatasaray’ın futbol takımına verdiğimiz bu destek bunun örneklerinden sadece biri. İmzalanan anlaşmanın her iki tarafa da yeni başarılar getirmesini diliyorum.”


Akçalı Boya A.Ş. Permolit Boya Hakkında:

Türkiye’nin en büyük 5 boya firmasından biri olan Akçalı Boya A.Ş., 1982 yılında kurulmuştur. 2014 yılı itibariyle 40 bin tonluk üretim ile akrilik su bazlı boya ve sentetik boya üretiminde sektöre yön veren lider üreticilerden biridir. Akçalı Boya, su bazlı boya imalatını 6 bin metrekarelik modern fabrikasında, solvent bazlı boya imalatını ise 2 bin metrekarelik ikinci üretim tesisinde gerçekleştirmektedir. Firma, 1986 yılında Türkiye’de bir ilke imza atarak “Permolit” ismini verdiği ürünü ile sektörün, ilk tavan boyasını piyasa sürmüştür. Permolit’in pazara girmesi ile beraber Türk boya sektörü, artık sadece tavanda uygulanmak üzere imal edilen özel bir boya olan tavan boyası ile tanışmış ve akabinde pazardaki diğer firmalar tarafından benzer boyalar üretilmeye başlanmıştır. “Permolit”, günümüzde tavan boyaları içinde kalite sınırlarını belirleyen bir ürün olarak kendini kabul ettirmiştir. Bu kalite algısı, Permolit’i tavan boyaları pazarının lideri konumuna taşımıştır. 2004 yılında Rusya’nın Krasnador şehrinde kurulan fabrikada üretilen ürünler, A.B. Prom markası ile Rusya ve komşu ülkelerde satışa sunulmaktadır.