(Sinpaş GYO), DUBAI CITYSCAPE 2016 Fuarı’nda…

Aydos Country

Bu yıl 6-8 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Dubai Cityscape 2016’ya, İstanbul, Ankara ve Bursa’da imza attığı projeleriyle katılan Sinpaş GYO, Körfez ülkelerinden ziyaretçilerin beğenisine sunacağı Şişli Bomonti’deki Queen Central Park projesi ile fuarın ilgi odağı olmayı hedefliyor.

Körfezden Türkiye’ye gelen gayrimenkul yatırım miktarının son 6 yılda 20 milyar doları geçtiğini ve son dönemde Körfez’den gelen ilgiyi yüksek tutmak gerektiğini kaydeden Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer şunları söyledi: “Son dönemde Azerbaycan, İran, Irak, Katar, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri ve diğer Körfez ülkelerinden gelen talebin arttığını gözlemliyoruz. Bu ülkeleri, Avrupa ve Kuzey Afrika takip ediyor. Özellikle Körfez ülkeleri yeni ve güvenli yatırım alanları arıyor. Türkiye, Körfez ülkelerinden gelen vatandaşların kültürel zorlanmalarla karşılaşmadan, keyifle ve güvenle yaşayabilecekleri büyük bir ülke olarak öne çıkıyor.”

Aydos Country
Aydos Country

“Körfez ülkelerinin yakın Londra’sı İstanbul”

Özellikle son 10 yıllık dönemde Körfez ülkeleriyle kültürel yakınlaşmanın, Türkiye’nin yabancı yatırımcılar açısından cazibesini artırdığını vurgulayan Gacemer şöyle konuştu: “İstanbul artık Körfez ülkelerinin yakın Londra’sı oldu diyebiliriz. Sadece İstanbul merkezli projeler değil, Bursa’da geliştirdiğimiz projemiz de yabancılardan büyük ilgi görüyor. Körfez ülkeleri, Bursa’nın hem tarihi gücünden, hem de İstanbul’a yakınlığından etkileniyorlar. Türkiye’de İstanbul başta olmak üzere,büyük şehirlerin pek çoğunda, metropol yaşantısının zenginliğini Londra, Paris gibi şehirlerle yarışabilecek şekilde sunabilir durumdayız. Projelerimizi geliştirirken yaşam tarzını iyileştirmek kadar, konutun önemli bir yatırım enstrümanı olduğu gerçeğini de göz ardı etmiyoruz.”

Seba Gacemer
Seba Gacemer

“Sinpaş GYO olarak yurtdışı projeleri ile büyümeyi hedefliyoruz”

Suudi Arabistan konut piyasasıyla da ilgilendiklerini belirten Gacemer, “Suudi Arabistan gayrimenkul geliştirme konusunda Türkiye ile iyi ilişkiler geliştirmek istiyor. Önümüzdeki 5 yıl içinde 1 milyon 500 bin konutu piyasaya sürmeyi hedefliyor. Bu hedefi de Sinpaş GYO gibi gayrimenkul geliştirme konusunda büyük başarı kazanan uzman Türk firmalarıyla sağlamak istiyor” dedi.

Queen Central Park, Dubai’de…

Mimari silüeti ve estetiğiyle İstanbul’un simgelerinden biri olmaya aday Türkiye’nin ilk “HIGHLIFE” temalı projesi Queen Central Park, İstanbul’un tarihi semti Bomonti’de yükseliyor. Şehrin kültür, sanat, ticaret ve alışveriş merkezlerine, köklü eğitim kurumlarına, Türkiye’nin en gelişmiş donanımına sahip sağlık kuruluşlarına, Avrupa’nın en büyük kongre oteli Hilton’a yürüme mesafesinde yer alıyor. Geniş terasları ve balkonları ile diğer rezidanslardan farklı, açılabilir camları ile bir ilk olan proje, birleştirilebilir veya ihtiyaca göre şekillendirilebilir modüler daire yapısı sayesinde kalabalık ailelerin tercihi olacak.

Queen Central Park
Queen Central Park

Queen Central Park, kendine ait 10 bin metrekarelik “Şehir Parkı”, “HIGHLIFE” temalı evleri, 48. katındaki panoramik İstanbul manzaralı lounge alanı ile benzersiz bir yaşam alanı sunarken, avantajlı yatırım fırsatı da sağlıyor. Lanse edildiği günden bu yana yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından büyük ilgi gören proje, Eylül 2018’de teslim edilecek.

Sinpaş GYO projelerinin tanıtılacağı stant, Cityscape Hall:2 Boot:2B10 alanında yer alacak.


Dubai Cityscape Global Hakkında:

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından Dubai Cityscape Global, 6-8 Eylül 2016 tarihleri arasında Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleşecek. Dünyanın birçok ülkesindeki emlak yatırımcısı ve geliştiricisiyle katılımların en üst düzeyde olduğu Cityscape Global, yatırım fırsatları ve yeni iş ortakları bulmak için düzenlenen en büyük çaplı fuarlar arasında yer alıyor. Türkiye’de büyük gelişme gösteren konut sektörüne paralel olarak Dubai Cityscape Global 2016 Fuarı’na bu yıl da Türkiye’den rekor katılım bekleniyor.