Herbert Mehler’in Görkemli Heykelleri UNIQ İSTANBULDA!

Usta sanatçı Herbert Mehler’in organik meyve ve tohum gibi doğal maddelerden ilham alarak yarattığı çelik heykelleri UNIQ İstanbul’da sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Doğa referanslı çelik heykellerine el işçiliğiyle verdiği kıvrımlarla büyük beğeni toplayan Herbert Mehler, günümüzün en ünlü heykeltıraşlarından biri. Uzun yıllardan beri uluslararası sergiler ve sanat fuarlarında sergilenen eserleriyle dikkatleri üzerine çeken sanatçı, sanatseverlerce takip edilen ArtFacts.Net sitesinde de dünyadaki ilk 5000 sanatçısı arasında yer alıyor.

Herbert Mehler, günümüzün en ünlü heykeltıraşlarından biridir. 1949 yılında Steinau, Fulda’da doğan sanatçı, Nürnberg Güzel Sanatlar Akademisi’nde eğitimini tamamlamıştır. Uzun yıllardan beri uluslararası sergiler ve sanat fuarlarında sergilenen eserleri aynı zamanda ünlü koleksiyonların da ayrılmaz bir parçasıdır. Sanatçının heykelleri kamusal alanda tanınmakta ve büyük ilgi toplamaktadır. Herbert Mehler, Würzburg Riedenheim’da ve Berlin’de yaşamakta ve çalışmaktadır.

Herbert Mehler
Herbert Mehler

Herbert Mehler’in eserleri, Ağustos ayının sonuna kadar UNIQ İstanbul’un farklı noktalarında sergilenmeye devam edecek.


ArtFacts.Net Hakkında:

2001 yılında Londra ve Berlin merkezli kurulan ArtFacts.Net sitesi, temel olarak sanatçıların sergilenme datalarını esas alıyor. Sergi tipi, sergilenen kurum ve özellikleri, sanatçının geçmişi ve serginin alt yapısı gibi faktörleri göz önünde bulundurarak bir puanlama sistemi ile çalışıyor.