(PRYSMIAN GROUP TÜRKİYE)’den Bir İlk: Ücretsiz Online Kablo Eğitimi

Türkiye kablo sektörünün bugüne kadarki en kapsamlı bilinçlendirme projesi olan “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimi ile yaklaşık 2700 sektör profesyoneline ulaşan Prysmian Group Türkiye, yine bir ilke imza atarak online kablo eğitimlerini başlattı. Ücretsiz ve herkesin katılımına açık olan Online Kablo Eğitimleri 7 modül ve 1 sınavdan oluşuyor.

Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye’nin kablo sektöründe çalışanların bilgi seviyesini yükseltmek amacıyla, 2015 yılının Aralık ayında hayata geçirdiği Online Kablo Eğitimi her geçen gün daha fazla kişiye ulaşıyor.

“Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişiminin önemli ayaklarından birini oluşturan Online Kablo Eğitimi’ne; öğrenciler, akademisyenler, öğretmenler, elektrik mühendisleri, elektrik teknisyenleri, elektrik teknikerleri, proje tasarımcıları ve distribütörler başta olmak üzere çok geniş bir kitle, dilediği zaman www.prysmiangroup.com.tr adresinden ücretsiz olarak katılabiliyor.

Sektörü ileri seviyelere taşıyacak çalışmalarını sürdüren Prysmian Group Türkiye’nin hayata geçirdiği Online Kablo Eğitimi, kablolar hakkında temel bilgiler, kabloların uygulama alanları, malzeme teknolojileri, genel kablo yapısı, yangın performans testleri, kablo ve makara kullanımı ve Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (CPR) olmak üzere 7 modülden ve bir sınavdan oluşuyor. Sınavda başarılı olan katılımcılar, eğitim sonrasında katılım belgesi almaya hak kazanıyor.

“Bilgi çağının yenilikçi uygulamalarını kullanıyoruz”

Prysmian Group Türkiye Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Tamer Yavuztürk, eğitimle ilgili olarak şu bilgileri verdi: “2012 yılından itibaren sürdürdüğümüz ‘Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…’ girişimimiz kapsamında Türkiye’de ve yurtdışında yaklaşık 2700 kişiye birebir ulaştık. Teknolojinin hızla ilerlediği ve dijitalleştiği günümüzde, bilgi çağının yenilikçi uygulamalarını kullanarak, ziyaret edemediğimiz kişilere, internet ortamında, zaman ve mekan sınırı olmadan erişebilmek; onlarla sektördeki gelişmeleri paylaşabilmek, ürünlerimiz ve yeni teknolojiler hakkında bilgiler verebilmek ve kablolar hakkındaki bilgi seviyelerini biraz olsun artırabilmek bizler için gurur verici. Henüz eğitime katılmamış kişileri de, zaman ayırıp kendileri için çok yararlı olacağını düşündüğümüz bu eğitime katılmaya davet ediyoruz.

Prysmian Group’un dünyada olduğu kadar Türkiye’deki başarısının da insan kaynağındaki kalite ile doğrudan bağlantılı olduğunu belirten Prysmian Group Türkiye CEO’su Erkan Aydoğdu ise, “Yaklaşık 5 yıl önce duyurduğumuz ve gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalarda arkasında durduğumuz ‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonumuz bize yol göstermeye devam ediyor. Sürekli öğrenim ve eğitimle birlikte, mesleki gelişim fırsatları sunarak kaliteli insan kaynağı yetiştirmeye büyük önem veriyoruz. ‘Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…’ girişimi, Türk kablo sektörünün bugüne kadarki en kapsamlı bilinçlendirme projesi olma özelliğini taşıyor. Benzer görünen kabloların çok farklı performans gösterebileceğine dikkat çekmek ve düşük kaliteli ürünleri tercih etmenin getirebileceği olası riskleri vurgulamak amacıyla Türkiye’de başlattığımız bu girişim, diğer ülkelere de örnek oldu. ‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonumuz doğrultusunda her gün daha sağlam adımlarla ilerliyoruz” dedi.


“Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” Girişimi Hakkında

Prysmian Group Türkiye’nin, “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimini lanse ettiği 2012 tarihinden bugüne kadar, hem Türk Prysmian’ın Ar-Ge, üretim, pazarlama ve satış ekipleri hem de elektrik mühendisleri, proje firmaları ve müteahhitler gibi Türk Prysmian’ın ana hedef kitlesi ile birçok iletişim aktivitesi düzenlendi. Bu aşamalar kapsamında, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Eskişehir, Istanbul, İzmir, Mudanya, Sakarya, Trabzon, Konya, Kayseri, Çankırı ve Erbil-Irak’ta yaklaşık olarak 2.650 kişiye, girişim birebir anlatıldı. Prysmian Group Türkiye, bu girişim kapsamında geliştirdiği ve 2012 yılından bu yana aynı hızla devam eden “Prysmian Performans Testi” (PPT) çalışmaları ile Türk kablo sektöründe bir ilke imza atıyor olmaktan gurur duyuyor.

Daha fazla bilgi için: www.prysmianperformanstesti.com

Prysmian Group Türkiye Hakkında

Prysmian Group Türkiye bünyesinde, bugün yaklaşık 440 kişi çalışmaktadır. Prysmian Group Türkiye’nin ürün yelpazesi kapsamında 220 kV’a kadar olan tüm enerji kabloları, 3.600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları ile fiber optik kabloları bulunmaktadır. Ayrıca, Draka ile, sadece ana ortaklar seviyesinde gerçekleşen birleşme sonucunda, demiryolu sinyalizasyon kabloları, asansör sistemleri, stüdyo broadcast kabloları ve özel kablolar ürün yelpazesine eklenmiştir. Prysmian Group içinde öncelikli bir ihracat merkezi olan ve 2015 yılında toplam yaklaşık 990 milyon TL olan cirosunun yüzde 29’unu ihraç eden Türk Prysmian Kablo, Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Daha fazla bilgi için: www.prysmiangroup.com.tr

Prysmian Group Hakkında

Prysmian Group, enerji ve telekomünikasyon kabloları endüstrisinde, 2015 yılında 8 milyar Euro’ya yakın satışları, 20.000 çalışanı, 51 ülkede faaliyet gösteren 89 fabrikası ile bir dünya lideridir. Yüksek teknoloji ürünleri pazarında yer alan Prysmian Group, geniş bir ürün ve hizmet yelpazesine; teknoloji ve bilgi birikimine sahiptir. Prysmian Group, ürün yelpazesi kapsamında; enerji iletimi ve dağıtımı için yeraltı ve denizaltı kablo ve sistemleri; çeşitli endüstriyel sektörlerdeki uygulamalar için özel kablolar; video, bilgi ve ses iletimi için optik fiber ve kablolar ve bakır telekom kabloları bulunmaktadır. Prysmian Group’un temel rekabet güçleri arasında, yenilikçi ürün ve üretim süreçleri ve sahip olduğu geniş coğrafi alanı ile müşteri memnuniyetine ve müşteri hizmetlerine verdiği önem yer almaktadır. Prysmian Group, Milan Blue Chip borsasında işlem görmektedir.

Daha fazla bilgi için: www.prysmiangroup.com