ANTALYA EXPO 2016’nın doğal güneş koruması (SERGE FERRARI)’den…

Antalya EXPO 2016’da ARTI Mimarlık ve KOBA Proje Mühendislik firması tarafından tasarlanan Çocuk Adası, Şakayık Terası, Botanik Parkı’nın yanı sıra, dış cephe düzenlemesi, yürüyüş yolu gölgelikleri ve otobüs durakları için Serge Ferrari’nin geniş ve işlevsel ürün yelpazesi tercih edildi.

Serge Ferrari ürünleri Antalya EXPO 2016 kapsamında toplamda 8 ayrı bölümde yer alırken çocuk adasında 6.500 m² boyunca Serge Ferrari ürünü Soltis FT381 kullanıldı. Sıcaktan ve güneşin dik açılarından etkilenmeden vakit geçirilebilmesini sağlayan Soltis FT381 sayesinde, çocuklar için doğal ortamda sağlıklı oyun sahaları oluşturuldu.

EXPO-AntalyaBotanik Park gölgelikleri ve şakayık yaprağı şekilli gölgeliklerde, gölgeleme özelliği yüksek olan Soltis 86 kullanılarak alanlarda renkli ve doğal bir görüntü elde edildi. Lotus yaprağı şekilli gölgeliklerde parlak renkleriyle göze çarpan Precontraint 502 Color, otobüs durağı gölgeliklerinde sadeliği ve zarafeti bünyesinde barındıran Soltis W96, çok fonksiyonlu gölgeliklerde ise yine renkleriyle göze çarpan Stam6002 ürünleri ile beraber toplamda 37.500 m² Serge Ferrari ürünü kullanıldı.

EXPO-AntalyaUzun yıllar boyunca ilk günkü formunu koruyor

Serge Ferrari ürünleri, uygulama kolaylığı ve çelik maliyetini azaltmasının yanı sıra tasarımları ve göz alıcı renkleriyle dikkat çekiyor. UV direnci oldukça yüksek olan ürünler, ziyaretçileri güneşin zararlı ışınlarından korurken, doğal ortamı bozmadan gölgelendirme yapılabilmesini sağlıyor.

Esnekliği yüzde 1’den daha az olan Serge Ferrari ürünleri, malzemelerin uygulandığı günkü biçiminde kalmasını sağlıyor ve aynı zamanda kullanılan çelik miktarını azaltarak geniş alanlarda verimli uygulamalar yapılabilmesine imkan veriyor.

1467202082_SF_AntalyaEXPO__2_Ürünlerinin uygulama kolaylığı ve yüzde 100 geri dönüşmesi, çok uzun yıllar renklerinin solmaması ve yağmur suyuyla temizlenebilir olmaları da eklendiğinde, Serge Ferrari, fuar alanları ve stadyum projeleri için uygun çözümleriyle dikkat çekiyor.