Mutfak profesyonellerinin tercihi: Silestone®

Yüzde 93 doğal kuvarstan oluşan Silestone®, modern mutfakları İspanyol estetiğinin zarafeti ve üstün teknolojisi ile bir araya getiriyor. Anti-bakteriyel özelliği ile tüm mutfaklarda hijyenik kullanım alanı oluşturan Silestone®, çizilmeye karşı dayanıklı yapısıyla da mutfak profesyonellerinin ilk tercihi oluyor

Doğal taşın benzersiz sadeliğini mutfaklarında görmek isteyenlere birçok alternatif sunan Cosentino Group, tezgâhlarının estetik ve kullanışlı olmasını isteyenleri Silestone®’un eşsiz özellikleri ile buluşturuyor. Dünyanın en büyük kuvars üreticisi olan Cosentino Group, doğal taş kuvarsın güzelliği ve fonksiyonelliğini Silestone® ile benzersiz tasarımlara dönüştürüyor.

Silestoneİleri teknoloji ile yeniden şekillendirilen Silestone®, doğada saf halde bulunan kuvarsın aşırı sertliği ve asitlere karşı direnci nedeniyle kullanım açısından üstün bir performans gösteriyor. Gözeneksiz bir yapıya sahip olan Silestone®, kahve, şarap, makyaj malzemesi ve başka birçok gündelik üründen kaynaklanan lekelere karşı da maksimum koruma sağlıyor. Mermer, granit gibi benzer katı yüzeylerden çok daha dayanıklı olan Silestone®, tezgâhları darbelere karşı ekstra koruyor. Kuvarsın doğal sertliği, reçinenin elastikliği ve üretim sırasında kullanılan özel sıkıştırma sayesinde elde edilen bu ekstra dayanıklılık, sert nesneler kullanan mutfak profesyonellerinin mutfaklarında işlerini kolaylaştırıyor.

60’dan fazla renkte, üç farklı yüzey dokusuyla çeşitli formlarda üretilen Silestone®, çok geniş yüzeylere tek seferde uygulanabilen oldukça esnek bir ürün. Özellikle profesyonel veya kişisel mutfaklarda yaşanan en büyük sıkıntılardan biri olan hijyen problemi Silestone® ile tamamen ortadan kalkıyor. Silestone®, bakterilerin çoğalmasını engelleyen, en son jenerasyon gümüş iyonları sayesinde, benzersiz bir anti-bakteriyel formüle sahip tek marka olma özelliğini taşıyor.