(Bosch Termoteknik)’e ‘En Çok İhracat Yapan Şirket’ ödülü!

Raşit Özkan

Bosch Termoteknik, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB)tarafından gerçekleştirilen ‘Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni’nde ‘En Çok İhracat Yapan Şirket’ ödülüne layık görüldü.

Ankara İSİB Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ın katıldığı törende ödülü Bosch Termoteknik adına Vergi, Kredi ve Risk, İthalat ve İhracat Direktörü Raşit Özkan aldı.

Bosch Termoteknik, sektördeki güçlü konumunu koruyor. Her yıl İklimlendirme Sanayi İhracatçılar Birliği (İSİB) tarafından gerçekleştirilen, üye firmaların iklimlendirme sektöründe ihracat başarılarına göre değerlendirildiği, ‘Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni’nde ‘En Çok İhracat Yapan Şirket’ ödülüne layık görülen Bosch Termoteknik, bu alandaki ödüllerine bir yenisini daha ekledi.

Ankara İSİB Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ın da katıldığı törende, ödülü, Bosch Termoteknik adına Vergi, Kredi ve Risk, İthalat ve İhracat Direktörü Raşit Özkan aldı.

İklimlendirme sektörünün ihracat lideri Bosch Termoteknik, Manisa’da bulunan fabrikasından Avrupa, Kafkaslar, Ortadoğu, Körfez Bölgesi, Latin Amerika ve Uzak Doğu’daki toplam 34 ülkeye ihracat yapıyor. Önemli bir üretim ve Ar-Ge üssü olan Manisa Fabrikası, 2015 yılında 5.555.555’inci kombiyi üreterek önemli bir kilometre taşını da geride bıraktı. Bosch Termoteknik her yıl başarılı bir ivmeyle büyüme göstererek sektördeki liderliğini sürdürmeyi hedefliyor.


Bosch Termoteknik Hakkında

Bosch Termoteknik, enerji verimli ısıtma sistemleri ile sıcak su çözümlerinde Avrupa’nın lider tedarikçisidir. 2015 yılında yaklaşık 13.400 çalışan ile 3,3 milyar avroluk (Yüzde 68’i Almanya dışında) ciro gerçekleştirilmiştir. Bosch Termoteknik, birçok güçlü uluslararası ve yerel markaya sahip olup, Avrupa, Amerika ve Asya ülkelerinde çeşitlendirilmiş ürün gamıyla üretim yapmaktadır.

Bosch Grubu, dünyanın önde gelen teknoloji ve hizmet tedarikçilerinden bir tanesidir. Dünya genelinde yaklaşık 375.000 çalışana sahiptir (31 Aralık 2015 itibarıyla). 2015 yılında 70 milyar avronun üzerinde bir satış gerçekleştirmiştir. Faaliyetleri dört sektöre ayrılmaktadır: Mobilite Çözümleri, Sanayi Teknolojileri, Dayanıklı Tüketim Malları ve Enerji ve Bina Teknolojileri. Bosch Grubu, Robert Bosch GmbH ve 60’a yakın ülkedeki 440 bağlı kuruluşu ve bölge şirketinden oluşmaktadır. Satış ve hizmet ortaklarının da dâhil edilmesi halinde Bosch, yaklaşık olarak 150 ülkede temsil edilmektedir. Bu dünya çapındaki gelişme; üretim ve satış ağında daha fazla büyüme için temel oluşturmaktadır. Bosch dünya genelinde 115 lokasyonda araştırma ve geliştirme için neredeyse 55,800 çalıştırmaktadır. Ağa bağlı bir yaşam için inovasyonlar gerçekleştiren Bosch, yenilikçi ürün ve çözümleriyle tüm dünyada yaşam kalitesini artırmayı amaçlamaktadır. Şirket, bu doğrultuda dünyanın her yerinde ‘yaşam için teknoloji’ sunmayı sürdürmektedir.

Daha fazla bilgi online olarak www.bosch.com, www.bosch-press.com vehttp://twitter.com/BoschPresse adreslerinde mevcuttur.