(Baumit)’den özel projelere ÖZEL çözümler!

Baumit’in standardize edilmiş Zemin Şapları, Hazır Beton ve Sıva Sistemlerinin ürün kaliteleri hızlı uygulama ve yüksek performans avantajları ile pek çok projenin tercihi. Eylül 2014’de ziyaretçilerine kapılarını açan ÖzdilekPark İstanbul AVM de bu özel projelerden biri.

LEED kriterlerine uygun olarak tasarlanan ve LEED Gold adayı olan projenin malzeme seçimi de yine sertifikanın standartlarına uygun olarak belirlendi. Baumit E160 Zemin Şapı, B20 Hazır Beton ürünü ve Primo1 Sıva Sistemi, projede tercih edilen ürünler oldu.

Özellikle alışveriş merkezleri, iş merkezleri, karma projeler için tercih edilen Baumit zemin şapları, yoğun baskıya maruz kalan zeminler için ideal seçenekler sunuyor. Genel kullanım amacı ile geliştirilen E225 ve E160 zemin şapları, şantiye karışımlarına göre daha yüksek performans gösteriyor.

Çağdaş bir karma kullanım kompleksi olan ÖzdilekPark İstanbul’da tercih edilen ve her noktada yüksek kalite sunan E160 zemin şapı, iç ve dış mekanlarda kullanılabiliyor. E160, çimento esaslı, polimer katkılar içeren ve C16-F4 sınıfı bir malzeme. Fabrika karışımı olan E160, homojen karışımı sayesinde şantiye karışımı klasik yöntemle hazırlanan şaplara göre uygulamanın her noktasında aynı ve yüksek kalite sunuyor. Yüzer şap, kayar şap, melez şap olarak da kullanılabilen ürün, yerden ısıtmalı döşemeler ve ıslak hacimlerde de mükemmel sonuç veriyor. Küçük metrajlarda hazırlanabilen ve kullanım kolaylığı sunan ürünün bir avantajı da paletli olarak depolanabilmesi.

ozdilekpark2Baumit Hazır Beton ürünleri yüksek mukavemetli ve dona karşı dayanıklı olmalarından dolayı hem küçük hem de büyük alanlarda tercih edilebiliyor. Özellikle beton santrallerinin girmesinin sıkıntılı olduğu alanlarda, alışveriş, iş merkezi ya da konut projelerinde sıklıkla kullanılıyor. Ürünlerin hazır ambalajlı olması kolay taşınmasını sağlayarak kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor.

Beton B20, Baumit’in ÖzdilekPark İstanbul AVM’de tercih edilen hazır beton ürünü. Ürün yapılarda, iç ve dış mekanlarda geniş bir kullanım alanına sahip. Konut ve bahçe alanlarında, kalıp taslarının doldurulmasında, bahçe duvarlarında, destek ve payandalarda, duvar, döşeme gibi eleman yüzeylerindeki boşlukların doldurulmasında, kapı ve pencere lentolarında, kiriş ve lentolarda, kat döşemelerinde, prefabrik döşemelerin montajında, döşeme ızgaralarında, merdivenlerde, zemin döşemelerinde, bacalarda/tesisat boşluklarında ve daha başka birçok alanda.

Baumit’in nefes almaya imkan veren sıva sistemleri, gaz beton, tuğla ve beton zeminlerin tamamına kolaylıkla uygulanabiliyor. İstanbul Metro’su dahil pek çok prestijli projede bulunan Baumit sıva ürünleri içinde özellikle Primo1 iç mekanda kaba sıva olarak en yüksek fiyat-performans seviyesine sahip ürün olması nedeni ile tercih ediliyor. Islak hacimlerde dahi uygulanabilen Primo1, tesviye ve saten dokulu sıvalar, mineral ve organik kaplamalar ile karo yapıştırıcıları için alt sıva olarak kullanılabiliyor.


Baumit Hakkında

Baumit, 30 ülkede 40’ın üzerinde tesise sahip olan Avusturya merkezli bir Schmid Industrie Holding firmasıdır. Dış cephe ısı yalıtım sistemleri, kuru harçlar ve makineli hazır sıvalar sektörünün öncü ve köklü firmalarından biridir. Baumit, Türkiye’de 2006 yılından itibaren faaliyet göstermektedir. Baumit, 2008 yılında Avrupa’nın en modern kuru harç tesislerinden biri olan ve yıllık 300.000 ton üretim kapasitesine sahip Gebze üretim tesisini devreye almıştır. Baumit Türkiye ürün gamında, cephe kaplamaları ve boyaları, ısı yalıtım sistemleri, sıvalar, şap ürünleri, karo yapıştırıcıları, derz dolgu ve örgü harçları bulunmaktadır. Dış cephe ısı yalıtımında sunduğu farklı sistem alternatifleri ile Baumit, bu alandaki farklılığını ortaya koymaktadır.

Detaylı bilgi için: www.baumit.com.tr