(TABANLIOĞLU MİMARLIK) İtalya’dan ödülle döndü…

Tabanlıoğlu Mimarlık, başarılarını uluslararası ödüllerle tescillemeye devam ediyor. Avrupa’nın en prestijli mesleki değerlendirmelerden biri olan The Plan Award 2016’da Tabanlıoğlu Mimarlık “Marakeş Kongre Merkezi” ile ödül aldı.

Marrakesh_Congress_Center_4Uluslararası mimarlık ofisi Tabanlıoğlu, Venedik’teki Perspective Europe 2016 bünyesinde bu yıl ikincisi gerçekleştirilen ödülde büyük bir başarıya daha imza attı. Tabanlıoğlu Mimarlık, dünyanın en önemli mimari referans yayınlarından biri olarak tanımlanan İtalyan The Plan Dergisi tarafından düzenlenen The Plan Award 2016 yarışmasından ödülle döndü.

Uluslararası jüri, yüzlerce projeyi değerlendirdi

Dünyanın çeşitli ülkelerinden yüzlerce projenin tasarım aşamasında ve tamamlanmış projelerin 19 farklı kategoride başvurduğu yarışmanın finalistleri, aralarında Bernard Tschumi, Mario Cucinella, Kim H. Nielsen, Boris Podrecca, Raymund Ryan, Li Xiangning gibi isimlerin de yer aldığı, deneyimli mimar ve tasarımcılardan oluşan jüri tarafından belirlendi. Ödül alan projeler, 23-25 Mayıs 2016 tarihlerinde Venedik’te gerçekleşen 2016 International Architecture Forum Perspective platformunun son gününde düzenlenen törenle açıklandı.

Murat Tabanlıoğlu’nun ayrıca “Society: Creating a More Friendly Built Environment – Toplum: Daha dostça bir yapılı çevre yaratmak” başlığı altında bir konferansta verdiği program, dünyanın etkin mimarlarını bir araya getirdi.Marrakesh_Congress_Center_1

Tabanlıoğlu, ilk uluslararası değerlendirmede iz bıraktı

The Plan Award 2016 uluslararası jürisinin yaptığı titiz değerlendirme sonunda Tabanlıoğlu Mimarlık, Summa İnşaat ve Fas asıllı işadamı Richard Attias & Associates’ın işvereni olduğu Marakeş Kongre Merkezi projesi ile “İş” kategorisinde büyük ödüle uzandı.

25 Mayıs gecesi Venice, Lido Hotel Excelsior’da gerçekleşen ödül törenine Murat Tabanlıoğlu da katıldı. The Plan Dergisi sahibi ve editörleri Nicola ve Carlotta Leonardi’nin de vurguladığı gibi Tabanlıoğlu Mimarlık, bu uluslararası mimari platformda, önceki sene olduğu gibi bu yıl da projeleriyle dikkat çekti.