(Başak Grubu) IBA DELUXIA’yı tanıttı…

Kiremit ve tuğla üretimiyle 1969 yılında faaliyetine başlayan Başak Grubu, inşaat sektöründe atılımlara ve yatırımlara devam ediyor. İnşaat sektörüne birçok alanda hizmet veren Başak Grubu, 6 firmasıyla çok sayıda ihtiyaca profesyonel destek veriyor.

Grup; kiremit ve tuğla alanında Başak Çatı ve Cephe Sistemleri, konut ve inşaat sektöründe Başak Konut, beton ve yapı malzemeleri sektöründe Has Hazır Beton A.Ş, güneş enerjisinden elektrik üretimi alanında BŞK Enerji A.Ş, agrega-taş ocağı hizmeti veren Agregasan Madencilik A.Ş. ve mimari projeler üreten BŞK Mimarlık ile hizmet veriyor.

Grup şirketlerinden Başak Konut İnşaat ve Turizm A.Ş. yurt içi ve yurt dışı alt ve üst yapı inşaat işlerini gerçekleştiriyor.

Sun Hill Sitesi projesiyle adım atıkları sektörde çok sayıda konsept projeye imza atan Başak Konut, IBA Deluxia ile çıtayı yükseltti.

Eskişehir Tepebaşı eski fabrikalar bölgesinde IBA Residence ve IBA Home adıyla iki ayrı blok olarak projelendirilen IBA Deluxia’nın Residence bölümünde 1+1 ve 2+1 ofis ve iş yerleri, IBA Home’da ise 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere 26 daire ve 3 iş yeri yer alacak.

IBA Deluxia’nın lansmanı projenin gerçekleştirildiği inşaat alanında yapıldı. Lansmana Başak Grup Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Karık, Tepebaşı Belediyesi Başkanı Ahmet Ataç, Başak Konut Genel Müdürü Melih Görk ve sektör temsilcileri katıldı.

Proje hakkında bilgi veren Başak Konut Genel Müdürü Melih Görk, “Başak Konut IBA Deluxia Projesi Fabrikalar Bölgesi’nde, ticaretin merkezinde, konfor ve lüksün kesiştiği noktada yer alıyor. 2015 yılında projelendirilen Başak Konut IBA Deluxia  2017 sonunda sahiplerine teslim edilecek” dedi.

Koray Yavuzer Mimarlık’ın tasarladığı projede ofislerin kişiye göre tasarlanabileceğine değinen Melih Görk, ofislerin büyüklüğünün satın alan kişinin talebine göre değişeceğini açıkladı.

Tepebaşı fabrikalar bölgesinin geçmişte insanların geçmeye korktukları bir bölge olduğunu, şimdi konsept projelerin yer aldığı seçkin bir semt haline geldiğini dile getiren Tepebaşı Belediyesi Başkanı Ahmet Ataç ise “O dönemde bölgedeki arsalar haraç mezat satılıyordu. 2003 de yaptığımız planlama ile bölgenin cazibe merkezi olmasını sağladık. Eski fabrika arazilerinin yer aldığı bölgedeki araziler şimdi çok değerlendi, Eskişehir’in çağdaş yüzü haline geldi.” diye konuştu.

Haber: Zafer ÖZER