(Ersa Mobilya)’nın yeni koleksiyonuyla ofiste EĞLENCE başlıyor!

Ersa Mobilya, 2 Haziran Perşembe günü Beyoğlu’ndaki Fransız Sarayı’nda düzenlenen “MIMARSIV Selection” etkinliğinde, Ece Yalım Design Studio tarafından tasarlanan yeni koleksiyonu “Carnival”ı tanıttı. Çalışma alanlarına neşe ve dinamizm katan ve TRAPEZE, LOBUT, TAMBOUR ve ACROBAT adlı ürünlerden oluşan koleksiyon, “50 Yenilikçi Ürün 500 Mimarla Buluşuyor” başlığıyla düzenlenen etkinliğin de ilgi odağıydı. Fransız Sarayı’nda gerçekleşen etkinlikte, katalog ve çalışma alanı gibi ortak mekanlar da Ersa’nın mobilyalarıyla hazırlandı. Ersa, Carnival koleksiyonunu ilk kez beğeniye sunduğu etkinliğin karnaval havasında geçmesi için, desteklediği genç müzisyenlerden oluşan acapella grubu “Patron Çıldırdı”yı davet ederek ziyaretçilere müzik ziyafeti de yaşattı.

Ersa mağazalarında ve shop.ersamobilya.com’dan satılmaya başlanan Carnival’ın, “hareket etmeye her an hazır” gibi duran tasarımları, adeta bir geçit töreni daveti!

“Karnaval bir festivaldir”

Tasarım ekibi, Ersa Mobilya’nın yeni koleksiyonu Carnival’ın eğlenceli tasarım diliyle yetişkinlerin dünyasının kurallar, sorumluluklar ve emirlerle dolu, çoğunlukla yorucu, stresli ve sıkıcı ciddiyetinden kaçarak, ofis hayatına karnaval havası getirmeyi teklif ediyor.1464954459__MG_6500

Karnavallardaki gösterilerin ortak dilindeki abartı, imkansızlık, günlük hayatta karşılaşılmayan kocaman figürler ve beklenmedik görüntüler, tasarım ekibine ilham veren kavramlar arasında yer alıyor. Carnival serisindeki ürünlere ilham veren semboller ise Ceyhun Şen tarafından iIlüstrasyon haline getirilerek Trapeze adlı ürünün ayraçlarında baskı olarak kullanılıyor.

Tasarımcı Ece Yalım, koleksiyona adını da veren karnaval konpseptini, “Karnaval, bir festivaldir. Kişiyi kendinden uzaklaştırmaya ve festivalin kaygısız doğasını kucaklamaya cesaretlendiren bir eğlencedir” sözleriyle anlatıyor.1464954450__MG_6397

Ece Yalım, “Şimdi sizin sıranız! Çocukluk anılarınızı, yetişkin hayalleriniz ve yaratıcılığınız ile birleştirin, önerdiğimiz basit ürünlerle, ciddi çalışma alanlarınızın sınırlarını zorlayın. Zincirleri kıracak olan, sizin yaratıcılığınız” diyerek kullanıcıyı da sürece dahil etmeyi hedefliyor.