İstanbul’dan BETON KANOLAR geçti…

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa’nın Bronz sponsorluğunu üstlendiği, İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendisliğe Hazırlık Kulübü tarafından düzenlenen Beton Kano Yarışması, 14-15 Mayıs tarihleri arasında İTÜ Ayazağa kampüsünde gerçekleşti.

Genç mühendis adaylarının kıyasıya mücadele ettiği Beton Kano Yarışması’nda İstanbul Teknik Üniversitesi takımı birinci olurken, Balıkesir Üniversitesi Takımı ikinciliği, Boğaziçi Üniversitesi takımı ise üçüncülüğü kazandı.

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa’nın bronz sponsorluğunda, İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendisliğe Hazırlık Kulübü tarafından düzenlenen Beton Kano Yarışması, Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden mühendis adaylarının katılımıyla 14-15 Mayıs tarihleri arasında İTÜ Ayazağa kampüsünde gerçekleşti. ‘Betonun Limitlerini Keşfetmek’ sloganıyla düzenlenen Beton Kano Yarışması’nda öğrenciler kendi tasarladıkları beton kanolarla İTÜ Göleti’nde yarıştı.

Aylardır büyük emeklerle hazırladıkları kanoları görücüye çıkaran öğrenciler, yarışma öncesi jüri üyelerine yarışmaya hazırlık süreçlerini ve beton kanoyu nasıl tasarladıklarını anlattı.

İnşaat mühendisliği öğrencilerinin betonun dayanım ve işlenebilirlik özelliğini, betonun limitlerini keşfetmeleri ve inovatif fikirler ortaya çıkarması amacıyla düzenlenen yarışmada İstanbul Teknik Üniversitesi takımı birinci olurken, Balıkesir Üniversitesi Takımı ikinciliği ve Boğaziçi Üniversitesi takımı ise üçüncülüğü kazandı.


Akçansa Hakkında

Temelleri 1967 ve 1974 yıllarında Akçimento ve Çanakkale Çimento ile atılan ve 1996 yılında bu iki şirketin birleşmesi sonucunda Türkiye’nin en büyük çimento üreticisi konumuna gelen Akçansa, birSabancı Holding ve HeidelbergCement ortak kuruluşudur.

Çimento ve hazır beton üretiminde Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerinde faaliyet gösteren Akçansa, iştiraki olan Betonsa şirketi ile 1998 yılında birleşmesi sonucunda, Marmara ve Ege bölgelerine yayılmış 40’a yakın hazır beton tesisinde “Betonsa” markasıyla hizmet vermektedir. Diğer bir iştiraki olan Agregasa Agrega San.veTic.A.Ş. ile 2002 yılında birleşmiş ve agrega üretim faaliyetini“Agregasa” markası altında sürdürmektedir.

Akçansa; hem yurt içindeki müşterilerin hem de yurtdışındaki müşterilerin taleplerini karşılamak ve farklılıkların zor algılandığı bu sektörde fiyat unsurunun da ötesinde rekabet edebilmek amacıyla“üretim ve hizmette en kaliteli” olmayı hedeflemiştir.

Akçansa’nın vizyonu, tüm paydaşları tarafından güvenilen ve en çok tercih edilen iş modeline sahip şirket olarak, yapı malzemeleri sektöründe tüm sınırların ötesinde sürdürülebilir büyümektir.

Akçansa’nın misyonu, toplumsal, çevresel, yasal ve etik değerlere bağlı kültürü ile tüm sosyal paydaşları için değer yaratarak, toplumun yaşam kalitesini yükselten lider yapı malzemeleri şirketi olmaktır.