(IKEA) ile DAHA YEŞİL ve Daha İyi Bir Yaşam!

IKEA’nın manifestosu niteliğindeki ANVANDBAR koleksiyonu, gündelik hayatı kolaylaştıracak fonksiyonel İskandinav tasarımlarıyla, herkesi daha yeşil bir yaşama davet ediyor. Yalın, minimal ve her evin tarzına kolayca uyum sağlayacak koleksiyon; kil çömlek, şarap soğutucu, cam su şişesi ve vazo, geri dönüştürülebilir bez çanta gibi ürünlerden oluşuyor. Ürünlerde; tahta, porselen, cam, pişmiş toprak gibi çevreye duyarlı doğal malzemeler kullanılıyor.

Geçmişin mütevazı yaşam tarzını yansıtan ANVANDBAR, Babil bahçelerinden, Romalıların ve Amerikan yerlilerinin pişirme tekniklerinden ilham alıyor. Kullanılan materyaller daha sağlıklı bir yaşam imkânı verirken, su ve enerji kullanımını minimuma indiriyor.

Daha yeşil bir yaşam tarzı için fikirler

Evleri yeşillendirmek artık daha kolay ve eğlenceli. ANVANDBAR koleksiyonu, su ve enerji tüketimini azaltmaya olanak sağlamakla birlikte, geri dönüşüme ve yeniden kullanmaya yönelik yaratıcı fikirler ve basit ipuçları veriyor. Örneğin, doğal kilden yapılmış, bitkilerin kendi kendilerini sulayabilmelerini ve sürekli nemli kalabilmelerini sağlayan saksılar sayesinde bitkiler, ihtiyaç duydukları suya ve neme, tıpkı doğada olduğu gibi ulaşabiliyor. Özellikle fesleğen ve maydanoz gibi bol neme ihtiyaç duyan bitkiler için kilden yapılmış bu saksılar ideal.