Genç Mühendis Adaylarına İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜ ve Kariyer Fırsatlarını Tanıttılar!

İSKİD tarafından genç mühendis adaylarına iklimlendirme sektörünü tanıtmak ve bu alandaki kariyer fırsatlarını anlatmak için DemirDöküm’ün de sponsoru olduğu ‘İklimlendirme Sektörü Tanıtım Günü’ etkinliği Ankara’da yapıldı. Etkinliğe çeşitli üniversitelerden yaklaşık 500 öğrenci katıldı.

Geleceğin genç mühendislerine Türkiye iklimlendirme sektörünü tanıtmak, sektördeki gelişmeleri paylaşmak ve öğrencilerin kariyer planları için neleri göz önüne almaları konusunda yardımcı olmayı hedefleyen “İklimlendirme Sektörü Tanıtım Günü”nün ilk durağı Ankara oldu. İSKİD tarafından Türkiye iklimlendirme sektörünü genç mühendis adaylarına tanıtmak için düzenlenen “İklimlendirme Sektörü Tanıtım Günü” etkinliği sektörün öncü markalarından DemirDöküm sponsorluğunda gerçekleşti.

İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği (İSKİD) Basın Yayın Komisyonu ve Üniversite Sanayi İşbirliği Komisyonu tarafından organize edilen “İklimlendirme Sektörü Tanıtım Günü” genç mühendis adayları tarafından büyük ilgi gördü. Ankara Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Bülent Ecevit Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nden yaklaşık 500 öğrenci katıldı.

Öğrencilerin staj ve kariyer olanaklarının yanı sıra bilgi alışverişinde bulunduğu organizasyona katılan 500’e yakın genç mühendis adayı iklimlendirme sektörünü daha yakından tanıma fırsatı buldu. Etkinlik sırasında stand açan Demirdöküm, geleceğin mühendis adaylarına hem sektörü tanıttı, hem de marka hakkında bilgiler aktardı. Tanıtım günü boyunca öğrenciler merak ettikleri tüm soruların yanıtlarını iklimlendirme sektörünün uzman isimlerinden alma şansı buldu.