(TEKNO ASFALT)’tan Yeni Bir Satış Rekoru…

Türkiye Asfalt sektörünün lideri olan Tekno Asfalt, Bayburt Grup ile yaptığı anlaşma çerçevesinde, 240 t/s kapasiteli 4 adet Benninghoven marka asfalt plentinin satışını aynı anda gerçekleştirerek, yeni bir satış rekoruna daha imza attı.

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) verilerine göre 2007 yılından bu yana Türkiye Asfalt sektörünün lideri olan Tekno Asfalt, Bayburt Grup’a aynı anda toplam 4 adet 240 t/s kapasiteli ECO 3000 / 240 Konteyner tipi Benninghoven marka asfalt plent satışı gerçekleştirdi. Mayıs ayı itibariyle kurulumlarına başlanan ve peyderpey işletmeye alınacak olan asfalt plentleri; Balıkesir, Bursa, Antalya ve Ankara’da faaliyet gösterecek.

Antalya Çevre Yolu, Ankara Kırıkkale Yolu, Yenişehir/Bursa ve Bigadiç/Balıkesir yolu gibi prestijli projelerde kullanılacak olan asfaltın üretimini gerçekleştirmesi planlanan plentlerin, bu yıl sonuna kadar toplam 1 milyon ton asfalt üretmesi hedefleniyor. İşletmeye alınacak 4 adet yeni plent ile birlikte Bayburt Grup, toplamda 19 adet Benninghoven marka asfalt plenti ile proje uygulamalarına devam edecek.1463122699_Gorsel_1

400 °C sıcaklığa göre tasarlanan Benninghoven plentlerin tamamında, özellikle uzun köprüler ile çok yüklü trafik olan kavşaklarda kullanılan mastik asfalt üretimi yapılabiliyor.

Ayrıca Benninghoven plentlerde brülör fanı, filtre egsoz fanı ve besleme bantları hız sürücüleri (frekans invertörleri); sıcak elevatör, elek, mikser, kurutucu motorları yumuşak yol verici ile çalıştırılıyor.

Özellikle büyük motorlar, hız sürücüleri ve yumuşak yol verici ile çalıştırıldıkları için elektrik şebekesini zorlamayan Benninghoven marka asfalt plentleri, hız denetimi bağlamında motorların yüküne / ihtiyacına göre enerji kullanarak, ciddi miktarda elektrik enerjisi tasarrufu sağlıyor. Ayrıca Benninghoven marka asfalt plentleri rakiplerine oranla ortalama %25 daha az yakıt tüketimi sağlıyor.