(RİGİPS)’in Yeni Sistem Çözümleri 39. YAPI FUARITURKEYBUILD İSTANBUL’da Büyük İlgi Gördü…

Saint-Gobain Rigips Türkiye, 10-14 Mayıs 2016 tarihleri arasında Beylikdüzü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 39. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da yenilikçi sistem çözümleriyle yer aldı. Rigips, YEM Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen fuarda bu yıl “Akılcı Özel Çözümler” konseptiyle ziyaretçileri karşıladı.

Türk yapı sektörünün dünyada yükselen bir değer olarak öne çıkmasını sağlayan, bölge yapı sektörünün en son ürün ve hizmetlerini sergileme ve takip etme olanağı sunan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, YEM Fuarcılık A.Ş. tarafından 10-14 Mayıs 2016tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi. “Akılcı Bina Çözümleri Buluşmaları” kapsamında bu yıl “Akılcı Özel Çözümler” konseptiyle fuarda yer alan Rigips, Hall 2’deki 321 numaralı standında otel, hamam ve okul ile ilgili özel duvar ve tavan çözümlerine yer vererek yeni sistem bileşenlerini tanıttı.

Rigips standında uygulamalı olarak tanıtılan yeni nesil levha Habito, yüksek darbe dayanımı ve yüksek taşıma kapasitesiyle dikkatleri üzerinde topladı. Herhangi bir özel alete gerek duyulmadan tornavida ile ahşap vidası vidalanabilen levha, 15 kilograma kadar noktasal yük taşıyabiliyor.

Metal profil konusunda çığır açacak olan Rigiprofil Ultra da Rigips standında ziyaretçilerin ilgisini çeken diğer bir sistem bileşeniydi… Patentli ve özel paternli Z140 galvaniz kaplamalı Rigiprofil Ultra; yüksek mukavemete sahip ve kolay montaj imkânı sağlıyor. Rigips standında sergilenen diğer sistem bileşenleri Aquabead; köşe koruma profili su ile aktive olan yapısı ile katılımcıların ilgisini toplarken; Easy Flex köşe koruma profili rulo halinde bulunan, iç ve dış köşelerde kullanılabilen, kemerli yüzeylerde kolay kullanım imkânı veren, doksan dereceden dar ve daha geniş açılarda da kolayca uygulanabilen yapısı ile ilgi gördü.

Akustik Monoblok Asma Tavan Sistemi; Akustik Modüler Asma Tavan Sistemi;Neme ve Suya Dayanıklı Monoblok Asma Tavan Sistemi; Ses Yalıtımlı ve Yangına Dayanıklı Monoblok Asma Tavan Sistemi; Activ’ Air Özellikli Ses Yalıtımlı Yangına ve Darbeye Dayanıklı Bölme Duvar Sistemi; Ses Yalıtımlı Yangına ve Darbeye Dayanıklı Kolay Vidalanabilen Bölme Duvar Sistemi; Neme ve Suya Dayanıklı Bölme Duvar Sistemi; Ses Yalıtımlı ve Yangına Dayanıklı Bölme Duvar Sistemi veYangına Dayanıklı Bölme Duvar Sistemi özel çözümler arayan mimarlar tarafından oldukça ilgi gören Rigips standında sergilenen diğer sistemler arasında yer aldı.


Saint-Gobain Rigips Alçı Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında:

Saint-Gobain, inovatif malzemeler, yapı ürünleri, yapı malzemeleri dağıtımı ve paketleme ana iş kollarında çalışmaktadır. Cam, boru, alçı ve alçı levha, yalıtım ürünleri, kaplama ürünleri ve yapı kimyasalları gibi malzemeleri üreten, işleyen ve dağıtımını yapan bir şirket olarak ham maddeleri, günlük yaşantımızın vazgeçilmez parçaları olan ürünlere dönüştürmekte ve geleceğin malzemelerini geliştirmek üzere çalışmalar yapmaktadır. Saint-Gobain Grubu şirketleri, 170.000’den fazla çalışanı ile 60’dan fazla ülkede faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde liderlik vizyonunu göstermektedir

2001 yılından bu yana Rigips, Türkiye’de yapı alçıları, alçı levhalar, endüstriyel alçılar, duvar ve asma tavan sistemleri alanında faaliyet göstermektedir. Rigips’in Genel Müdürlüğü, üretim tesisleri ve alçı ocakları Ankara’dadır. Firmanın, müşterilerinin ihtiyaçlarını yakından takip etmek ve taleplere daha hızlı cevap verebilmek için İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Samsun’da satış ofisleri bulunmaktadır. Üretiminin her aşamasında uyguladığı kalite güvence sistemiyle kaliteden ödün vermeyen Rigips, dünya standartlarında üretim yapmaktadır.