“Kentsel Dönüşümde Yeterince DUYARLI DEĞİLİZ!”

Naci Aktaş

Avcılar’da kentsel dönüşüm uygulamaları yapan ve butik projeler üreten Aktaş İnşaat, kentsel dönüşüm alanında ulusal marka olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor.

Türkiye’de kentsel dönüşüm konusunda yeterli bilince sahip olunmadığını ifade eden Aktaş İnşaat Yöneticisi Naci Aktaş, “Türkiye’nin en riskli deprem alanlarından biri olan ve geçtiğimiz yıllarda yaşanan depremde ciddi kayıpların yaşandığı Avcılar’ın bile kentsel dönüşüm bölgesi ilan edilmemesi bu acı gerçeği ortaya koyuyor” dedi.

Bölgenin kentsel dönüşüm kapsamında olmamasına rağmen binalara riskli yapı raporu alıp kentsel dönüşüme soktuklarını, yaşanabilecek facialara kendi ölçülerinde katkıda bulunmaya çalıştıklarını belirten Aktaş’ın , Yapı Fuarı hakkındaki görüşleri ise şöyle: “Yapı Fuarı sektörümüzün yüz akıdır. Her yıl daha da gelişiyor, katılımcı sayısı artıyor. Yapı sektöründe baş döndürücü bir gelişme yaşanıyor. Malzeme kalitesi ve çeşitliliği de buna paralel olarak artıyor. Sektörün ulaştığı boyutları sergilemesi açısından Yapı Fuarı’nın önemi ve katkısı büyüktür.”

Aktaş, kentsel dönüşüm uygulamalarının yanı sıra butik projeler ürettiklerini, yakında turizm alanında da yatırımlar gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.