AcarBlu’da (BERKER by HAGER) ayrıcalığı…

İstanbul’un yeşil beldesi Beykoz’da yükselen AcarBlu, Berker by Hager estetiği ile akıllı bina teknolojisini yansıtıyor. ‘Doğa ile insan’ ilişkisini kendine özgü bir şekilde tanımlayan dev proje, akıllı bina otomasyon sistemi dâhilinde aydınlatma & iklimlendirme kontrolünü ve concierge hizmetlerini Berker by Hager ayrıcalığı ile kullanıcısına sunuyor.

Binalarda enerji yönetimi ve yaşam konforu alanında entegre çözümler sunan Berker by Hager, ‘nefes alan İstanbul’ konseptiyle fark yaratan AcarBlu projesinde KNX teknolojisini sunuyor. İstanbul’un yeşili ve oksijeni en bol bölgesi Beykoz’da yükselen AcarBlu’da yeşil bina konseptine uygun olarak akıllı bina otomasyonu ile enerji sarfiyatını en aza indiren Berker by Hager, projede aydınlatma kontrolünü Systo ve K.1 anahtar priz serileri ile tamamlıyor. İklimlendirme kontrolü ise Hager Kallysto ile sağlanarak her odada istenilen sıcaklığın ayrı ayrı seçilmesine olanak veriyor. Projeye beş yıldızlı otel konforu ekleyen concierge hizmetleri ise panel veya mobil üzerinden temizlik, teknik servis, vale, taksi, eczane, kuaför, masa ve SPA gibi hizmetlere erişim sağlayabiliyor.

360 derece görüşe sahip eşsiz Boğaz ve Karadeniz manzaralı konumuyla dikkat çeken AcarBlu, 24 katlı ikiz kulelerde toplam 240 daireden oluşuyor. 10.000 metrekare yeşil alanı, tartar pistli yürüyüş parkuru, 245 metrekare çocuk oyun alanı ile mahalle kültürünü rezidans yaşamı ile birleştiren AcarBlu’nun akıllı bina otomasyonunda tercihi olan Berker by Hager, projede tek anahtar üzerinden aydınlatma kontrolünü sağlıyor. KNX sistemi uyumlu Systo anahtara yüklenen senaryo ile aydınlatma ayarını ihtiyaca göre ayarlayan sistem, fazla enerji tüketiminin önüne geçerek tasarrufa imkan sağlıyor.

Çevre ve güvenlik bilincinde Avrupa standartları…

En prestijli projelerde üstün tasarım ürünleriyle yer alan Hager, Ar-Ge’ye yatırım yaparak yeni ürün gamını sürekli genişletiyor. 1500 adet patentli ürünü ile birlikte teknolojide KNX olarak adlandırılan ev otomasyonu standardını başlatan ilk üç firma arasında yer alan marka, yeşil konsepte uygun çözümleriyle binalarda enerji verimliliği alanında global standartlara da uygunluk gösteriyor. Doğa ile barışık şirketler arasında gösterilen Hager, % 20 ila 35 arasında enerji tasarrufu sağlayarak bu konuda birçok ödüle layık görülüyor.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.hager.com.tr/


Berker byHager Hakkında,

Faaliyette bulunduğu ülkelerde sektör lideri olarak  binalarda enerji yönetimi ve yaşam konforu alanında entegre çözümler sunan Berker, Hager Grubu’na katılması ile birlikte 11.400 çalışanıyla sektörünün en büyük firmaları arasında yer almaktadır. Konforlu ve kişiye özgü tasarımlarıyla yenilikçi mekanlar üreten Hager’in ürün gamında teknolojiyle şıklığı harmanlayan anahtar ve priz sistemlerinden akıllı ev otomasyonlarına, cihaz ve otomobil anahtarlarından endüstriyel çözümlere kadar enerji yönetimine dair tüm sistemler bulunuyor. Geleneksel ve güçlü Alman teknolojisine sahip Hager, çeşitli ürünleriyle kazandığı IF Design AwardChina, IF Product Design Award, Good Design, Design Plus, ReddotAward, Materialica Design Award, Designpreis, Plus X Award gibi birçok ödülle başarısını tescilliyor.