ING Bank, (NURUS) ile yenilendi…

Nurus, tasarımda duygusal zekayı taşıyan ürünleriyle ING Bank Genel Müdürlüğünü yeniledi. Değişen çalışma alışkanlıkları doğrultusunda yeniden şekillenen ING Türkiye, proje bitiminde klasik banka anlayışını değiştiren bir ofise sahip oldu.

Nurus, ING Bank Türkiye projesi ile bankacılıktaki klasik ofis sınırlarını aştı. İş yaşamının değişen koşulları ve çalışanların ihtiyaçları dikkate alınarak yenilenen Genel Müdürlük ofislerine, Nurus’un duygusal zekalı tasarımları ile yeni bir soluk geldi.

Bakırküre Mimarlık’ın gerçekleştirdiği projede 3 bin 600 metrekarelik alanda toplam 270 kişi için çalışanların birbirleriyle daha iyi iletişim kurabilecekleri mekânlar tasarlandı.

ING Bank Genel Müdürlük ofislerinin yenilenme aşamasında, ilk olarak çalışanlarla bir araya gelerek bir atölye çalışması gerçekleştirildi. Çıkan sonuçlar doğrultusunda çalışanların ihtiyaçlarına uygun ve verimliliği arttıracak mekanlar oluşturuldu. Önceki yapısında içerisinde sosyal alan bulunmayan genel müdürlük binasında, mekanın doğru kurgulanması sayesinde çalışan sayısındaki artışa rağmen birçok sosyal alan tasarlandı. Yemekhane bölümüne inen merdivenler de sosyal bir alan olarak ele alındı ve minderler kullanılarak çalışanlar için farklı alanlar oluşturuldu. Aynı zamanda yemekhane bölümü de yemek saati dışında sosyal alan olacak şekilde kurgulandı. Bu sayede klasik banka görüntüsünden çıkılarak birçok renkli sosyal alanı içinde bulunduran bir çalışma ortamı tasarlandı.1462287722_Nurus_ING3

Değişen çalışma alışkanlıklarına uygun olarak birçok sosyal alanı içinde barındıran projede açık ofislerde Pila çalışma masaları tercih edildi. ING Bank’ı çalışma alanı ile klasik bankalardan ayıran projede, anlık toplantılar için masaların yanında R2 puflar kullanıldı.

Ofiste, çalışanların özel görüşmelerini gerçekleştirebilmeleri, istediklerinde yalnız çalışabilmeleri için de telefon odaları tasarlandı. Bu odalarda yükseklik ayarlı Silva masalar kullanıldı. Toplantı salonlarındaki masalar ise mekana uygun olarak tasarlandı. Ortak alanda kullanılan Picnic masa sayesinde, yenilikçi düşüncelerin ortaya çıkacağı, beraber çalışmaya imkan veren canlı ve enerjik bir ortam sağlandı.


Nurus Hakkında

1927 yılında kurulan Türkiye’nin öncü mobilya üreticilerinden Nurus, bugün 40’a yakın küresel noktada 50’yi aşkın bayi ile faaliyet gösteriyor. Red Dot Product Design Award’ı ve Design Management Europe’u Türkiye’ye ilk kez getiren, IF Product Design’a ve GOOD Design’a Türkiye’de mobilya sektöründe ilk kez kazanan Nurus, içinde German Design Award’ın da olduğu 50’yi aşkın tasarım ödülüne sahip. Nurus, ofis yaşamında motivasyonu öncelikli kılarak, kullanıcıyı merkezine alan çözümleriyle firmaların çalışan verimliliğini artırmasına yardımcı oluyor. Çevreye karşı olumsuz etkileri en aza indirmeyi hedefleyen Nurus, tedarikten üretime, paketlemeden teslimata kadar her aşamada çalışmalarını hassasiyetle sürdürüyor. Entegre proje yönetimi ve lojistik hizmetleri başlıkları altında geliştirdiği Nurus Digital Chain® süreç yönetimi sistemiyle kaliteli üretimin yanında enerjiyi en verimli şekilde kullanmaya özen gösteriyor. Nurus, tasarıma olan inancı ve yatırımları ile Türk endüstriyel tasarımının küresel pazardaki gelişiminde büyük rol üstleniyor.

Bu yıl German Design Council’a davet edilerek geleceği şekillendiren 173 dünya markasından biri olan Nurus, aynı zamanda Be Original üyesi. Dünyanın dört bir yanındaki mimar ve tasarımcıların dikkatle izlediği Architonic sitesinin yayınladığı TOP 200 Brands listesinde yer alan tek Türk markası da Nurus.