OPEN HOUSE PRAHA 2016 çatı teraslarını ve bir yeraltı sığınağını ziyarete açıyor!

Open House Praha festivali 2. yılında normalde kamuya açık olmayan mimari anlamda ilgi çekici 51 yapıyı halka açarak sadece yanından geçilen yapıların içlerine göz atmak için eşsiz bir fırsat sunuyor!

Tarihi yerler, modern ofis binaları, rezidans şeklinde konutlar ve teknik ve endüstriyel yapılar ziyaretçilere sunuluyor. Bu yılın en ilgi çeken yerleri arasında Sazka binası içinde günlük piyango çekilişinin yapıldığı televizyon stüdyosu, AVAST Software‘in yeni merkezi ve önümüzdeki Ocak ayında satılışı nedeniyle bu yılın ziyaret için son şans olması ihtimaline sahip Invalidovna bulunuyor.

14-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek ücretsiz etkinliğin koordinatörü Andrea Šenkyříková “Geçen senenin başarısı diğer bina sahiplerini Open House’a katılmaya ikna ettiği için çok mutluyuz. Konu mimarlığa geldiğinde Prag’ın sunduğu kesinlikle çok şey var ve inanıyoruz ki başka mülk sahipleri de zaman içerisinde utangaçlık ve güvensizliklerini bir kenara bırakacaklar.” dedi.

Open House konsepti 1992’de Londra’da halkın çevresindeki mekanlar ve şehirle olan ilişkisini güçlendirmek amacıyla yaratıldı. Projenin yaratıcısı Victoria Thornton Prag’ı geçen sene ziyaret etti ve geçen senenin etkinliği 38.000 ziyaretçi ağırladı.