(Şişecam Düzcam)’dan Gürültü Farkındalığı Günü’ne Özel “MİMARLAR GÜRÜLTÜYÜ TARTIŞIYORKonferansı!

Dünyanın en büyük düzcam üreticilerinden Şişecam Düzcam, her yıl 27 Nisan tarihinde tüm dünyada gürültünün insan sağlığı üzerinde yarattığı olumsuz etkilere dikkat çekerek farkındalığı artırmak adına hayata geçirilen Uluslararası Gürültü Farkındalığı Günü kapsamında ünlü mimarları özel bir konferansta bir araya getiriyor. ‘Mimarlar Gürültüyü Tartışıyor’ adlı konferans, ses ve mekân bağlamında uzman ve deneyimli konuşmacılar aracılığıyla farkındalık yaratmak amacıyla hayata geçiyor.

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, tüm dünyada gürültü kirliliğine dikkat çekmek için 27 Nisan tarihinde ‘Gürültü Farkındalığı Günü’ne özel düzenlediği konferans ile gürültü konusuna; alanında uzman mimarlar ile dikkat çekecek. Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirilecek konferansta, katılımcılar gürültü kontrolü konusunda bilgilendirilecek.

Mimarlar gürültüyü masaya yatırıyor

27 Nisan Uluslararası Gürültü Farkındalığı Günü’nde düzenlenecek ‘Mimarlar Gürültüyü Tartışıyor’ konferansında ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arzu Gönenç Sorguç, Öncüoğlu Mimarlık Yönetim Kurulu Üyesi Önder Kaya, Yazgan Mimarlık Kurucu Ortağı Kerem Yazgan ve Suyabatmaz Demirel Mimarlık Kurucu Ortağı Hakan Demirel, gürültüyü farklı bakış açılarıyla değerlendirecek.

Prof Dr. Arzu Gönenç Sorguç’un, “ses kavramı” “ses yalıtımının tasarımdaki önemi” “gürültünün insanın sağlığı üzerinde yarattığı olumsuz etkiler” gibi konularla ile ilgili bilgi paylaşacağı konferans kapsamında, konuşma yapacak ünlü mimarlar da yaşam konforu için tasarım süreçlerinde gürültü kontrolünün önemi, cephelerde gürültü kontrolü ile ilgili mimari yaklasimlarini ses, mekan, malzeme, insan ilişkisi üzerinden aktaracaklar.

Şişecam Düzcam, Şişecam Akustik Lamine Camları ile gürültü kontrolü sağlıyor

Gürültü kontrolü ile ilgili farkındalığı artırmak isteyen Şişecam Düzcam, “Mimarlar Gürültüyü Tartışıyor” konferansı ile şehirleşmenin gereği her geçen gün artan çevresel gürültünün insanlar üzerinde yarattığı fizyolojik ve psikolojik olumsuzlukların altını çizmek istiyor. Şişecam Düzcam, ürettiği ileri teknoloji Şişecam Akustik Lamine Camlarla çevresel gürültünün binaların içerisine girişini azaltarak gürültünün yarattığı olumsuz etkileri en aza indirip bireylerin yaşam kalitesini artırıyor.

Etkinlik ve konuşmacılar hakkında detaylı bilgi için: www.yemetkinlik.com/gurultugunu1460617355_Gurultu_Kontrol


 

Şişecam Düzcam Hakkında

Cam sektörünün global oyuncusu konumundaki Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, Türkiye düzcam pazarının lideri ve Avrupa’nın en büyük iki üreticisinden biri konumundadır. Bugün Türkiye’de Kırklareli, Mersin, Bursa, Ankara yurtdışında ise Bulgaristan, Romanya, Almanya, Slovakya, Macaristan, Rusya, Hindistan ve Mısır olmak üzere toplam 9 farklı ülkede üretim yapan Şişecam Düzcam,Avrupa’da 2’nci, dünyada ise 5’inci büyük düzcam üreticisidir.

“Temel camlar” (düzcam, buzlu cam, ayna, lamine cam, kaplamalı cam, mimari projelere yönelik camlar), “otomotiv camları”, “enerji camları” ve “beyaz eşya camları” olmak üzere dört ana ürün grubunda faaliyet gösteren Şişecam Düzcam inşaat, otomotiv, enerji, beyaz eşya, mobilya ve tarım gibi birçok sektöre girdi sağlamaktadır.

Şişecam Düzcam hedeflediği pazarlarda müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan nitelikli ve kaliteli ürünleri, sürekli gelişen teknolojisi ve çevrenin korunması bağlamında enerji tasarrufuna yönelik çalışmalarıyla rekabet gücünü artırarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Daha fazla bilgi için: www.sisecamduzcam.com