(Şişecam Düzcam)’a Berlin’de Düzenlenen ‘İNOVATİF CEPHELER ZİRVESİ’nde Büyük İlgi

Dünyanın en büyük düzcam üreticilerinden Şişecam Düzcam, sektör liderlerini bir araya getiren ‘Inovatif Cepheler Zirvesi’ne katıldı. Yenilikçi cephe çözümleri, sürdürülebilirlik, cam sektöründeki gelecek trendleri ve teknolojik gelişmelerin tartışıldığı zirvede Şişecam Düzcam sunumu katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, 10-11 Mart tarihleri arasında Berlin’de düzenlenen ‘Inovatif Cepheler Zirvesi’ne katıldı.

Berlin’de düzenlenen zirvede, sektörün önde gelen cam üreticileri, mimar ve cephe mühendisleri bir araya geldi. Zirve kapsamında, yenilikçi cephe çözümleri, sürdürülebilirlik, cam sektöründeki gelecek trendleri ve teknolojik gelişmeler tartışıldı.1458744114_Berlin_Inovatif_Cepheler_Zirvesi

Şişecam Düzcam’ın zirvede yaptığı “Mimarinin Camdan Beklentileri, Cam ve Sürdürülebilirlik” başlıklı sunum katılımcılar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Sunumda son mimari trendler doğrultusunda cephelerde cam kullanımının arttığı ve cam ile emniyet ihtiyacı doğduğunun altı çizildi. Yeşil bina sertifikalarının gün ışığından daha fazla yararlanırken, ısıtma ve soğutma giderlerini minimize eden özel kaplamalı cam taleplerinin arttığı da sunumda öne çıkan noktalar arasındaydı.

Şişecam Düzcam sunumunda ayrıca camın doğal, doğaya uyumlu ve kaplama teknolojisi sayesinde tasarruf sağlayan yapısı ile sürdürülebilirliğe katkısı da katılımcılarla paylaşıldı.

İki gün süren ve mimari, otomotiv ve enerji sektöründeki cam ile ilgili gelişmelerin sektörün liderleri tarafından aktarıldığı zirvede, Viyana Teknik Üniversite’sinden Mimar Ernst Heiduk’un kapanış oturumunda Şişecam Düzcam tarafından gerçekleştirilen inovatif ve sürdürülebilir cephelerin etkileyici olduğunu belirterek, cam ile tasarım konusunda ilham veren sunum için teşekkür etti.


 

Şişecam Düzcam Hakkında

Cam sektörünün global oyuncusu konumundaki Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, Türkiye düzcam pazarının lideri ve Avrupa’nın en büyük iki üreticisinden biri konumundadır. Bugün Türkiye’de Kırklareli, Mersin, Bursa, Ankara yurtdışında ise Bulgaristan, Romanya, Almanya, Slovakya, Macaristan, Rusya, Hindistan ve Mısır olmak üzere toplam 9 farklı ülkede üretim yapan Şişecam Düzcam,Avrupa’da 2’nci, dünyada ise 5’inci büyük düzcam üreticisidir.

“Mimari camlar” (düzcam, buzlu cam, ayna, lamine cam, kaplamalı cam, mimari projelere yönelik camlar), “otomotiv camları”, “güneş enerjisi camları” ve “beyaz eşya camları” olmak üzere dört ana ürün grubunda faaliyet gösteren Şişecam Düzcam inşaat, otomotiv, enerji, beyaz eşya, mobilya ve tarım gibi birçok sektöre girdi sağlamaktadır.

Şişecam Düzcam hedeflediği pazarlarda müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan nitelikli ve kaliteli ürünleri, sürekli gelişen teknolojisi ve çevrenin korunması bağlamında enerji tasarrufuna yönelik çalışmalarıyla rekabet gücünü artırarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Daha fazla bilgi için: www.sisecamduzcam.com