(GROHE) Türkiye ve Arkitera Mimarlık Merkezi İşbirliğinde “MİMARLAR İŞLERİNİ ANLATIYORGL!C (GROHE Live!Center) Buluşmaları Düzenleniyor!

Dört etkinlikten oluşan seminerler dizisinde 20 mimar işlerini anlatacak ve seminerlerin görüntüleri 10 dakikalık videolarla sosyal medya hesaplarından paylaşılacak.

Dünyanın önde gelen sıhhi tesisat üreticisi GROHE Türkiye ve Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğinde mimarlara yönelik GL!C (GROHE Live!Center) Buluşmaları düzenleniyor. 29 Mart Salı günü ilk ayağı gerçekleşecek olan seminer serisinin teması ise “Su” olacak. # Dünya Su Günü’nün hemen ertesinde yapılacak etkinlikte, suyun baskın bir mimariöğe olarak kullanıldığı, suyun etrafında şekillenen güncel projeler izleyicilere aktarılacak.

Sıhhi tesisat sektöründe kalite, tasarım, teknoloji ve işlevselliği öne çıkaran ürünleriyle mimarlara geniş seçenekler sunan GROHE ile, mimarlığın Türkiye’de nitelikli bir şekilde uygulanabilmesi için çalışmalarını sürdüren Arkitera Mimarlık Merkezi’nin gerçekleştireceği seminerler dizisine 20 mimar katılacak.

GROHE İstanbul Live!Center’da gerçekleştirilecek 4 ayrı etkinlik olarak düzenlenen seminerler dizisinin her birinde mimarlar önce Live!Center’da sergilenen GROHE ürünleri hakkında bilgilendirilecek ardından 5 mimar gerçekleştirdirdikleri işleri 10 dakikalık bir sunumda özetleyecekler. Mimarların anlattıkları işler filme alınarak GROHE ve Arkitera’nın sosyal medya hesaplarından paylaşılacak.

29 Mart’ta Grohe Live!Center’da yapılacak ilk etkinliğe konuşmacı olarak katılacak mimarlar ve projeleri şu şekilde:

  • Gökhan Avcıoğlu (Global Architectural Development) Nikki Beach Torba
  • Cafer Bozkurt (Cafer Bozkurt Mimarlık) Kılıç Ali Paşa Hamamı
  • Abdurrahman Çekim (Baraka Mimarlık) Maxx Royal Kemer Resort ve Spa
  • Bünyamin Derman (DBArchitects) V.K.V. Koç Özel Lisesi Havuz
  • Mehpare Evrenol (Evrenol Architects) Antepia

Etkinlik Programı

19:00’da hoş geldin ikramı veGROHE Live!Center turu ile başlayacak etkinlik, 19:45-20:45 arasında mimarların proje anlatımları ile devam edecek. Buluşma daha sonra bir parti ile sona erecek.

Sınırlı sayıda izleyicinin katılacağı etkinlik için eventbride’dan kayıt olmakta gecikmeyin.


 

Arkitera Mimarlık Merkezi Hakkında

Arkitera Mimarlık Merkezi, mimarlığın Türkiye’de nitelikli bir şekilde uygulanabilmesi ve mimari kalitenin çağdaş ülkeler seviyesine gelmesi için çalışmalarını sürdüren bağımsız bir mimarlık merkezidir. Dünyanın pek çok kentinde devletin ve yerel yönetimlerin desteklediği ya da STK olarak çeşitli fonlarla varlıklarını sürdüren mimarlık merkezlerine göre farklı bir yapıya sahip olan Arkitera Mimarlık Merkezi, hiçbir kuruma bağlı olmadan çalışmalarını sürdürmektedir. Merkezin tüm etkinlikleri, Türkiye mimarlık ortamının ihtiyaçları ve imkanları göz önünde tutularak planlanmaktadır.1458551111_arkitera_logoGROHE hakkında

GROHE dünyanın önde gelen sıhhi tesisat donanımları sağlayıcısıdır.GROHE Group, global GROHE markası kalite, teknoloji ve tasarımın yanı sıra “Pure Freude an Wasser” felsefesini sunmayı amaçlayan sorumluluktan oluşan marka değerlerinden güç almaktadır.

GROHE’nin dünya çapında 6.000 civarında çalışanı bulunmaktadır. GROHE’nin Almanya’daki çalışan sayısı yaklaşık olarak 2.400’dür. GROHE, Almanya’daki üç üretim tesisinin yanı sıra, diğer pazarlarda da birçok tesise sahip. GROHE, banyo ve mutfak ürünleri portfolyosuyla, 2014 yılında 1,2 milyar Avro tutarında konsolide satış rakamına ulaşmıştır.

Ocak 2014’te LIXIL Group ve Japon Kalkınma Bankası tarafından satın alınan GROHE Group halen satışlarının yüzde 85’ini Almanya dışında gerçekleştirmektedir.

LIXIL Group, inşaat malzemeleri ve ev teçhizatları sektörlerinde küresel bir liderdir. Nisan 2015’ten tarihinden itibaren geçerli olmak üzere LIXIL Group’un global sıhhi tesisat ürünleri iş kolu yeni LIXIL Su Teknolojisi Grubu (LWTG) iş birimine entegre edilecektir. GROHE, LWTG içinde bağımsızlığını sürdürecektir.logo_GROHE