(Emna Studio) Tasarımları POMSTORE’da

Yerli ve yabancı tasarımcıların estetik, özgün ve yenilikçi ürünlerini bir çatı altında toplayan Pomstore, Tunus asıllı Fransız Mimarlık Şirketi Emna Studio’nun ürünlerini Nisan ayından itibaren Levent Showroom’unda satışa sunacak.

Emna Rached tarafından kurulan Emna Studio, Türkiye’de kurulan Tunus asıllı Fransız mimarlık şirketi. Rached, üç boyutlu mimari görseller konusunda, bu alanda en iyi bilinen Parisli firmalardan biri için özel uzmanlık geliştirerek 8 yılı aşkın süredir mimar olarak çalışıyor. Rached, uluslararası yarışmalara katılmış pek çok geniş kapsamlı projede, dünyanın her yerinden tanınmış mimarlarla birlikte çalışıyor. Projenin kapsamına bakmaksızın her detaya önem veriyor, projenin sonucunu etkileyebilecek her detayın önemli olduğuna inanarak çalışıyor. Bu ilgisi ona günlük yaşamda, mimari yapılarda ve geometrik formlarda karşılaştığı her şeyden ilham alarak fikirler ve ürünler yaratabilme yetisi kazandırıyor. Rached, sanatçı kişiliğinin ve vizyonunun çok kültürlü kimliğine ve çok uluslu çalışmalarındaki deneyimlerinin bir sonucu olduğuna inanıyor. İşte bu özellikleri onun minimalist ve ‘doğuya ait’ diye tanımlayabileceğimiz, ahşap ve mermer gibi soylu materyallerin kullanımında anlam bulan oryantalizmi birleştiren sanatçı yönünü geliştirmesine sebep olan faktörler.

Emna Rached
Emna Rached

Emna Studio etrafındakilere, çevresine ve müşterilerinin ihtiyaçlarına büyük bir duyarlılıkla yaklaşıyor. Ona göre ideal kavramı, bir objenin kullanışlılığından, çizgilerindeki duruluktan ve zanaatkarların ellerinde şekil alan materyallerden doğan sinerji ile yaratılabilir. En büyük amaçlarından birisi de, zanaatkarların emeğini ortaya çıkarmak.

Emna Rached, tasarımlarına olan yaklaşımını şu sözleriyle ifade ediyor: “Bize göre ideal tasarım objenin işlevselliğinden, çizgilerindeki duruluktan ve zanaatkarların ellerinde hayat bulan materyallerin birlikteliğinden doğan sinerjidir. Bizim tasarımlarımız sınırlı sayıda, kişiye özel ve elde üretilmiş özel projelerdir.”

Emna Studio yeni koleksiyonu “Mudalla” ile Pomstore’un vitrinini tasarlayacak.

Emna Studio’nun ürünleri arasında yaşam alanlarınıza renk getirecek, geometrik formlarının yanı sıra, minimalist ve oryantalist çizgileriyle de dikkat çeken aksesuarlar yer alıyor. Emna’nın ürün gamına yeni eklediği koleksiyonu “Mudalla” ise, Nisan ayında ilk kez Pomstore’da tanıtılacak. Emna Rached, yeni koleksiyonu “Mudalla” ve farklı ürünleriyle Pomstore’un vitrinini de tasarlayacak.