Güvenliğin Markası (KALE), İstanbul 2016 Pencere Fuar’ında BÜYÜK İLGİ Gördü!

Türkiye’de güvenlik denince akla ilk gelen, her 3 evden 2’sinde tercih edilen Kale Kilit en yenilikçi ürünlerini 09 – 12 Mart 2016 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen İstanbul 2016 Pencere Fuarı’nda sergiledi.

Türkiye’nin kilit ve çelik kapı sektörünün öncü ve lider firması Kale Kilit, 09 – 12 Mart 2016 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen İstanbul 2016 Pencere Fuarı’na en yeni teknolojilerle üretilen ve üstün güvenlik sağlayan ürünleriyle katıldı. Bu yıl 17’ncisi düzenlenen İstanbul Pencere, Cam ve İstanbul Kapı fuarları ile birlikte 99 ülkeden ve Türkiye’nin tüm illerinden yaklaşık 55 bin profesyonelin katıldığı İstanbul 2016 Pencere Fuarı’nda Kale Kilit standı da Kale Kapı Pencere markasıyla büyük ilgi gördü.

Kale Kilit, 160 m2’lik özel tasarım standında kilit silindir grubunu, lüks seri ürünleri ve elektronik kilitlerini, alüminyum ve PVC pencere gruplarını, yarı otomatik devrilmeli sürme sistemi, kaldır sür sistem, Kale safir çift açılım, Luna Alüminyum çift açılım, Multitek Açılım sistem, Safir çift kanat kilitli kapı sistem, Aral Kilitli sistemleri ve Kato motorlu sistem gibi güvenlikte çığır açan ürünlerini ziyaretçilerle buluşturdu. Standart yangın kapısının aksine panik barın alt ve üstünde özel cam yer alan Kale Camlı Yangın Kapısı ve kullanıcılara maksimum güvenlik sağlayan Kale 6. Seviye Çelik Kapı ise stantta en çok dikkat çeken ürünler oldu.


 

Kale Endüstri Holding Hakkında

Kale Endüstri Holding 1953 yılında temelleri atılmış, 1979’da İstanbul Güngören’deki üretim tesisleri ile atağa kalkmış, 1988 yılında tüm şirketlerini Holding çatısı altında toplamış, dev yatırımları ile büyümeye devam eden bir kuruluştur. Bugün, Kale Endüstri Holding çatısı altında Kale Kilit, Kale Güvenlik Sistemleri, Kale İnşaat, Kaleyapı Gayrimenkul Geliştirme, Kale Topkapı Bina İşletme ve Gayrimenkul Geliştirme, Kale Sigorta Acenteliği, Kale Kilit Free Zone Dubai adı altında hizmet veren 7 ayrı firma bulunmaktadır. 2015 yılını 470 milyon TL ciro ile kapatan Holding, yıl boyunca yaptığı 48 milyon USD ihracat ile dünyanın dört bir yanında 100’den fazla ülkeye ulaşıyor.

Türkiye’nin lider kilit üreticisi Kale Kilit ise, her yıl İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından ihracatta başarılı faaliyetlerin ödüllendirildiği “İhracatın Yıldızları Ödülleri”nde metal eşya kategorisinde üst üste 9 kez ipi göğüsleyerek birinci oldu. Bu başarısıyla Rusya ve Suudi Arabistan gibi ülkelerde pazar payını % 10’ların üstüne çıkarmıştır.

Kale Kilit katma değerli ürünlerle birlikte Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da tercih edilen marka haline gelerek, kilit sektöründe dünyanın en büyük global üreticilerinin hâkim olduğu pazarlarda, üreticilere rakip olmayı başarmıştır.1457608016_kilit_dikey_kesik