(ŞİŞECAM DÜZCAM) yeni ürünü Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral 71/43 ile YÜKSEK PERFORMANS Sağlıyor

Şişecam Düzcam, mimari camlarda sürekli geliştirme ve inovasyon projeleriyle ürün gamını geliştirmeye ve çeşitlendirmeye devam ediyor. Şişecam Düzcam’ın yeni ürünü Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral71/43’ü gün ışığını engellemeden; yazın güneş ısısı girişini kontrol ederek soğutma giderlerini, kışın da ısıyı içeride tutarak ısıtma giderlerini azaltıyor. Yüksek ışık geçirgenliği ve düşük yansıtma özelliğiyle binalarda şeffaf tasarıma imkan sağlıyor.

Şişecam Düzcam, geniş ürün portföyüyle mimaride önem taşıyan enerji tasarrufu, dekorasyon, gürültü kontrolü, emniyet ve güvenlik ihtiyaçlarına çözümler sunmaya devam ediyor. Türkiye düzcam pazarının lideri, Avrupa’nın en büyük iki üreticisinden biri olan Şişecam Düzcam, yeni ürünü Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral71/43’ü, yapı sektörüne sunuyor.

Şişecam Düzcam, AR-GE çalışmaları sonucunda mimari camlar kategorisinde geliştirdiği Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral62/44, Nötral50/33, Nötral41/27’nin yanı sıra, yüksek performanslı yeni ürünü Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral71/43’ü pazara sunuyor. Nötral71/43, şeffaf ve nötral yapısıyla gün ışığından maksimum faydalanırken, güneş ısısı girişini sınırlıyor. Sıradan çift cama göre ısı kayıplarını yüzde 50 azaltarak kışın ısıtma giderlerinden, güneş ısısı girişini ise yüzde 40 azaltarak, yazın soğutma giderlerinden tasarruf sağlıyor. Aynı zamanda, temperlenebilme özelliğiyle emniyet ihtiyacını karşılıyor ve cam kırılması sonucunda ortaya çıkabilecek yaralanma risklerini azaltıyor.

Konforlu bir yaşam alanı sunan Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral71/43, binalardan tüketilen enerjiden tasarruf sağlayarak, karbondioksit emisyonunu azaltıyor ve çevre dostu binalar yaratılmasına fırsat tanıyor. Şeffaflığın ve düşük yansıtmanın ön plana çıktığı rezidans, villa, ofis ve mağaza vitrin camlamalarında tercih ediliyor.


 

Şişecam Düzcam Hakkında

Cam sektörünün global oyuncusu konumundaki Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, Türkiye düzcam pazarının lideri ve Avrupa’nın en büyük iki üreticisinden biri konumundadır. Bugün Türkiye’de Kırklareli, Mersin, Bursa, Ankara yurtdışında ise Bulgaristan, Romanya, Almanya, Slovakya, Macaristan, Rusya, Hindistan ve Mısır olmak üzere toplam 9 farklı ülkede üretim yapan Şişecam Düzcam, Avrupa’da 2’nci, dünyada ise 5’inci büyük düzcam üreticisidir.

“Temel camlar” (düzcam, buzlu cam, ayna, lamine cam, kaplamalı cam, mimari projelere yönelik camlar), “otomotiv camları”, “enerji camları” ve “beyaz eşya camları” olmak üzere dört ana ürün grubunda faaliyet gösteren Şişecam Düzcam inşaat, otomotiv, enerji, beyaz eşya, mobilya ve tarım gibi birçok sektöre girdi sağlamaktadır.

Şişecam Düzcam hedeflediği pazarlarda müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan nitelikli ve kaliteli ürünleri, sürekli gelişen teknolojisi ve çevrenin korunması bağlamında enerji tasarrufuna yönelik çalışmalarıyla rekabet gücünü artırarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Detaylı bilgi için: www.sisecamduzcam.com