(TeknoVinç)’ten Türkiye’de Bir İlk: Dış Cephe Personel Ve Malzeme Asansörleri İçin Özel “SERBEST DÜŞME TESTİ” Uygulaması

TeknoVinç, Kocaeli’ne bağlı Dilovası mevkiinde bulunan TeknoVinç Merkez Depo ve Atölyesi’nde, Stros marka dış cephe personel ve malzeme asansörlerinin tümünü tek tek test ederek sektörde bir ilke daha imza atıyor. Tüm dış cephe personel ve malzeme asansörlerinin kabinlerinde bulunan paraşüt fren sistemi 2012 yılından bu yana “serbest düşme testi” bire bir test edilerek mühürleniyor.

POTAIN marka kule vinçlerin ve STROS marka inşaat ve personel asansörlerinin satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetlerini 30 yılı aşkın süredir yürütmekte olan TeknoVinç, personel ve malzeme asansörlerinde gerçekleştirdiği “serbest düşme testi” uygulamasıyla güvenlik anlamında sektöre yeni standartlar kazandırıyor. Dış cephe personel ve malzeme asansörlerindeki hız kontrolü için kullanılmakta olan paraşüt fren sistemleri 2012 yılından bu yana “serbest düşme testi” ünitesinde bire bir test ediliyor.

Dış cephe personel ve malzeme asansörlerinde kabinin belli hız sınırlarını geçmesi durumunda kilitleme görevi yaparak düşmeyi engelleyen ve asansörün emniyetini sağlayan patentli paraşüt fren sistemi, tüm Stros marka dış cephe personel ve malzeme asansörlerinde bulunuyor.

“Sizin güvenliğiniz bizim önceliğimizdir” ilkesini benimseyen TeknoVinç, 650 kg’dan 3 bin 200 kg’a kadar kaldırma kapasitelerine sahip Stros marka personel ve malzeme asansörlerinin satış, kiralama ve servis hizmetlerini sağlıyor.

Stros marka dış cephe personel ve malzeme asansörleri, hizmet vereceği yüksekliğe kadar kurulan gövde elemanları üzerinde bulunan kramayer dişli – pinyon prensibiyle çalışıyor. Birçok emniyet mekanizması ile insan hatalarına karşı önlemin alındığı asansörlerde, daldırma galvaniz kaplı gövde elemanlarının her biri 125-190 kg ağırlığına sahiptir. Bu sayede asansörler maksimum kapasite ve yüksek rüzgar hızlarına rağmen dengeli çalışabiliyor. Stros, standart inşaat personel ve malzeme asansörlerinin yanı sıra, talebe göre özel tasarıma sahip ve endüstriyel alanlarda da kullanılabilen kalıcı tip özel asansörler de üretiyor.