(Silverline) Ankastre Proje Pazarında İddialı!

Konut sektörüne girdiği 2010 yılından bu yana proje pazarında her yıl yüzde 80 büyüme kaydeden ve proje pazarında yüzde 11 paya sahip olan Silverline Ankastre,  bugüne kadar Türkiye genelinde toplam 6267 projede 212 bin 160 birim konutta toplam 532 bin adet ürünle yer aldı…

2016 yılında proje pazarında önemli atılımlar gerçekleştirmeyi planlayan Silverline , proje pazarında yüzde 11 pazar payına sahip iken bu rakamı 2016 yılında yüzde 15’e çıkarmayı planlıyor.  2010 yılından bu yana Türkiye genelinde toplam 6267 projede 212 bin 160 birim konutta toplam 532 bin adet ürünle yer aldı. Güçlü üretici kimliği ile konut sektörüne adım attığı günden  bu yana sektörün önemli oyuncuları arasına giren Silverline Ankastre,  projelere hızlı, kaliteli ve esnek çözümler üretiyor. Konut sektörüne özel proje ekibi ile inşaat projelerine özel çözümler ve  satış sonrası hizmetler sunan marka hem projeyi  hem de projeden satın alma yapan nihai tüketiciyi mutlu ediyor . Projelendirme aşamasında ürünlerin uygulaması ve doğru çalışma koşullarına yönelik keşif hizmeti sağlarken, teslimatla birlikte kadrolu montaj ekibi ürünlerin hızlı ve güvenli bir şekilde montajını gerçekleştiriyor. Silverline ayrıca ev sahiplerine oturumla birlikte başlayan esnek garanti uygulaması sağlıyor.

Silverline Ankastre Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Laçin, Türkiye’nin amiral gemisi olarak çok önemli değerler üreten, yurt içi ve yurt dışında ciddi projelere imza atan inşaat sektörünün her geçen yıl büyüdüğünü, sektördeki bu büyümenin farklı bir çok sektörü de olumlu etkilediğini ifade etti. Türkiye’nin önemli bir üretim üssü olduğunun altını çizen Laçin, “Türk sanayisi ve markaları dünyada önemli başarılara imza atıyor. Sektörümüzden biraz bahsetmem gerekirse, Türk beyaz eşya sektörü, Avrupa’nın en büyük, dünyanın 3. büyük üreticisi konumunda. 1.500 ün üzerinde ar-ge çalışanı ile ülkenin en fazla inovasyon üreten sektörü ve üretiminin yüzde 70’ini ihraç ediyor. Bu ve buna benzer veriler sektörümüz açısından büyük başarıyı ortaya koyuyor” şeklinde konuştu.

Türkiye Ankastre Mutfak Ürünleri pazarının da son 5 yılda önemli bir atılım gerçekleştirdiğini belirten  Silverline Ankastre Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Laçin, pazarın yaklaşık yüzde 100 büyüdüğünü ve ankastrenin toplam beyaz eşya pazarının yüzde 28’ini oluşturduğunu ifade etti. “Sektörün büyümesini tetikleyen en önemli etkenlerin;  inşaat ve konut sektöründeki büyüme, kentsel dönüşüm projeleri, kentlere göçün artması, mutfakların modernleşmesi, 1+1 ve 1+0 konut talebi ile artan birim konut adetleri,toplu konut ve nitelikli konut projelerinin büyük şehirlerin dışında da büyümesi, mutfakta geçen zamanın artması ve modern site hayatı olduğunu söyleyen Laçin, konut sektöründe markalı ürünlerin tercih edildiğini ve ankastre pazarında yapılan satışların yüzde 35’ini konut pazarının domine ettiğini vurguladı.

Proje pazarına girdikleri 2010 yılından bu yana ürettikleri ankastre ürünler ile küçük bir şehir inşaat ettiklerini ifade eden Mustafa Laçin. “Ocak, fırın ve davlumbazdan oluşan ürün gamı ve inşaat sektörüne özel hizmetlerimiz ve  esnek çözümlerimiz ile konut sektöründe her yıl ortalama yüzde 80 büyüme kaydettik. Üretimden gelen gücümüz ve teknolojimiz ile yurt içinde ve yurt dışında önemli başarılara imza attık şeklinde konuştu. Nitelikli ve markalı konut projelerinin son yıllarda gösterdiği yükseliş ile birlikte ankastre pazarının da büyüme  gösterdiklerini  belirten Laçin ” toplam ankastre pazarında  yüzde 10’luk pazar payı ile sektörün önemli markalarından biri olduklarını ifade etti.

Mustafa Laçin
Mustafa Laçin

Davlumbaz ve aspiratör pazarında Avrupa’nın ilk 5, dünyanın ilk 10 üreticisi arasında…

1994 yılında Merzifon Organize Sanayi Bölgesinde kurulan Silverline, genç, dinamik ve deneyimli kadrosu, yenilikçi vizyonu ve gerçekleştirdiği yatırımlar ile kısa sürede sektörün en önemli oyuncularından biri olmayı başardı. Geçen 21 yıllık sürede Türkiye’nin ihracatta ilk 500 firması arasında yerini alan ve bugün 5 kıtada 73 ülkeye ihracat gerçekleştiren Silverline; Dünya üzerinde 3100 noktada tüketicisiyle buluşuyor. Girdiği pazarlarda güçlü konumda yer alan Silverline, showromları bulunan,  Danimarka pazarında yüzde 13, Fas’ta yüzde 12 pazar payına sahipken Irak’ta ise ankastre pazarının lider markaları arasında yer alıyor.

2006’da halka açılarak yaptığı ilk markalaşma atağının ikincisini ise Turquality ile yapan marka, 2014 yılında dahil olduğu Turquality Destek programı ile global pazardaki markalaşma sürecini hızlandırarak dünya markası olma yolunda önemli adımlar atıyor.

85.000 m2 alanda yılda 1 milyon 200 bin adet üretim gerçekleştiren Silverline, davlumbaz ve aspiratör pazarında Avrupa’nın ilk 5, Dünyanın ilk 10 üreticisi arasında yer alıyor. Kendi bünyesinde SGS ve TSE tarafından akredite edilmiş, IEC standartlarına uygun gelişmiş laboratuarlara sahip olan marka, ISO 9001, IS0 14001 ve ISO 10002 kalite sertifikaları ile toplam kalite yönetimini benimseyerek, çevreye duyarlı üretim anlayışıyla sektörün sektörün takip edilen markası olmayı başarıyor. İnovasyonu ve müşteri memnuniyetini esas alarak, tasarım gücü yüksek, çevreye duyarlı, fonksiyonel tasarımlar geliştiren markanın ürün gamında davlumbaz,  ankastre fırın, mikrodalga fırın, ocak, buzdolabı, bulaşık makinesi, çöp öğütücü, eviye, armatür yer alıyor. Yurtiçinde 500’e yakın bayisi ile tüketicisine ulaşan marka, 200’ü aşkın yetkili servis ve satış sonrası hizmetleri ile de tüketicisinden tam not alıyor.DSC02234