“Türkiye’nin Yeni Nesil Duvar Bloğu” (PonceBloc) Çedbik Kongresi’nde ilgi topladı!

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği’nin 4-5 Şubat tarihlerinde InterContinental İstanbul’da gerçekleştirdiği, PonceBloc’un da sponsorları arasında bulunduğu Çedbik Kongresi’nde “Türkiye’nin yeni nesil duvar bloğu” PonceBloc tanıtıldı.

PonceBloc’un Çedbik Kongresi’nde kurduğu stand iki gün boyunca ziyaretçilerden yoğun ilgi topladı. Çevre dostu yapı malzemelerinin konuşulduğu kongrede PonceBloc’un sürdürülebilir ve çevreci duvar sistemleri, tartışılan sorunlara sundukları çözümlerle takdir topladı.

PonceBloc, inşaat sektörüne sunduğu üstün performanslı, yenilikçi ürünleriyle müşteri memnuniyetinden ödün vermeden, gerek çalışanları, gerekse ortakları ile sürdürülebilir bir gelecek vaat ederek, öncü bir kurum olmayı amaçlıyor.IMG-20160205-WA0000

PonceBloc Hakkında

Almanya ve Fransa’nın yanı sıra dünyanın pek çok ülkesinde tercih edilen yeni nesil hafif yapı elemanı PonceBloc artık Türkiye’de de üretiliyor. Türk inşaat sektörünün yeni yapı elemanı olarak hafifliği ile devrim yaratacak PonceBloc, Fransız know how’ına ek olarak Alman teknolojisi ve dizaynı ile Kayseri’de üretiliyor.

Acentecilik, armatörlük, entegre lojistik hizmetleri ve liman işletmeciliği gibi ana iş kollarının yanı sıra farklı sektörlerde de faaliyet gösteren Arkas’ın inşaat sektöründeki yeni iştiraki olan PonceBloc,  Arkas’ın, faaliyet gösterdiği sektörlerdeki yenilikçi ve öncü kimliğine uygun olarak, Türkiye’nin yeni nesil, çevre dostu hafif yapı elemanı olmaya aday.

Üstün ısı ve ses yalıtım performansı, kolay uygulama imkanı ve uzun yapı ömrü ile de fark yaratan, ponza taşından üretilen PonceBloc, hafifliğinin yanı sıra çevreci, yüzde yüz geri dönüştürülebilir doğal bir ürün.

Kayseri’de bulunan 5 bin metrekare kapalı, 63 bin metrekare açık alandan oluşan fabrikası, İzmir ve İstanbul’da ofisleri  ve seçkin bayi ağı ile tüm Türkiye’ye hizmet veriyor.