Ankara Doğal ve Kültürel Mirasının Sürdürülebilirliği: Deneyimler ve Öneriler

Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırma ve Uygulama Merkezi (VEKAM), “Ankara Doğal ve Kültürel Mirasının Sürdürülebilirliği: Deneyimler ve Öneriler” panelini düzenliyor. Panel, 8 Ocak 2016 Cuma günü 10.00 -17.30 saatleri arasında Ankara Bağ Evi’nde gerçekleşecek.

“Ankara Doğal ve Kültürel Mirasının Sürdürülebilirliği: Deneyimler ve Öneriler”
8 Ocak 2016
10.00 -17.30
Ankara Bağ Evi

Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nin (AFSAD) Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Turizm Şehri Ankara’nın Tarihi, Kültürel ve Doğal Güzelliklerinin Araştırılması ve Fizibilitesinin Yapılarak Fotoğraflanması” projesi kapsamında, Koç Üniversitesi VEKAM’da “Ankara Doğal ve Kültürel Mirasının Sürdürülebilirliği: Deneyimler ve Öneriler” başlıklı bir panel düzenleyerek projeye destek verecek.

8 Ocak Cuma günü Ankara Bağ Evi’nde düzenlenecek panelde, doğal ve kültürel değerlerin kullanımı ve değerlendirilmesine ilişkin sonuçlar, bu değerlerin Ankara’ya sağlayabileceği katkılar ve bölgesel projelerin üretilebilmesi konusunda öneriler ve yöntemler tartışılacak.
Panele, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü, Ankara Kalkınma Ajansı, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, ÇEKÜL, AFSAD, Ankara Turist Rehberleri Odası, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Atılım Üniversitesi gibi çeşitli kurum ve kuruluşlardan uzman ve temsilciler katılacak.


 

VEKAM Hakkında:
Başkent Ankara ve çevresiyle ilgili araştırmalar yapan Vehbi Koç Ankara Araştırma ve Uygulama Merkezi (VEKAM), bilim, kültür ve sanat dünyasına hizmet amacıyla 1994 yılında kuruldu. VEKAM bünyesinde, Vehbi Koç’un hayatına ait belgelere dayanarak gerçekleştirilen çalışmaların yanı sıra Ankara ve çevresinin kültürel mirasının, tarihinin ve ekonomisinin araştırılması, belgelenmesi ve korunmasına yönelik akademik çalışmalar yürütülmektedir. VEKAM ayrıca Ankara ve çevresi ile ilgili kitap, tez, makale ve süreli yayınlardan oluşan kapsamlı uzmanlık kütüphanesi ve zengin arşiviyle her yaştan araştırmacıya hizmet sunmaktadır. Ankara konusunda dünya çapında bir başvuru kaynağı olmak VEKAM’ın öncelikli hedefleri arasında yer alırken, VEKAM Yayınları da her geçen gün gelişen bir kaynak haline gelmektedir.