(HP) entegre MFP ile geniş formatlı yazıcıyı yeniden icat etti!

Genİşletilmiş ürün portföyü, mimarlık, mühendislik ve inşaat sektörü profesyonellerinin ofislerini şantiye sahasına taşıyor. Kaliteli baskı, kopyalama ve tarama imkânı sunan yeni geniş formatlı yazıcı çözümlerinin arasında, pazardaki en kompakt ve en ekonomik yazıcı da yer alıyor.

HP, HP DesignJet T830 MultifunctionYazıcı (MFP) ve HP DesignJet T730 Yazıcı’nın da aralarında bulunduğu beş yeni HP DesignJet teknik yazıcıyı 30 Kasım’dan itibaren piyasaya süreceğini duyurdu.

Mimar, mühendis ve inşaat (AEC) profesyonellerinin baskı, tarama ve kopyalama alışkanlıklarını kökten değiştiren yeni geniş formatlı yazıcılar, zorlu şartlara dayanıklı özel tasarımlarıyla hem ofis ortamlarında hem de şantiye sahalarında iş süreçlerini hızlandırıyor ve kolaylaştırıyor.

Yeni ürünlerle ilgili açıklama yapan HP Başkan Yardımcısı ve Geniş FormatlıYazıcılar Birimi Genel Müdürü Xavier Garcia, “AEC profesyonelleri ve tasarımcılar, hareket halindeyken bile, baskısı alınmış planlar ve çizimler üzerinde değişiklik yapabiliyorlar. HP’nin yenilikçi geniş formatlıyazıcıları ve MFP yazıcıları, yeni nesil özellikleri ve mobil baskı kabiliyetleriyle AEC sektörlerinde çalışan profesyonellerin her türlü baskı ihtiyacını karşılıyor. Her an, her yerden baskı imkânı sunan yeni yazıcılar, ekipler arasındaki uyumu ve işbirliğini de büyük ölçüde artırıyor” dedi.

Günümüzün “mobil” inşaat profesyonelleri için yeni nesil geniş formatlı yazıcılar

İnşaat profesyonelleri, ana müteahhitler ve bilgisayar destekli tasarım (CAD) yapan ekipler için ideal bir çözüm olan HP DesignJet T830 MFP piyasadaki en ekonomik, en kompakt ve en taşınabilir geniş formatlı MFP yazıcısı. Boyut olarak piyasadaki diğer geniş formatlı MFP yazıcıların yarısı kadar olan veHP DesignJet T730 Printer kadar yer kaplayan MFP, yıpranmaya dayanıklı tasarımıyla zorlu çalışma alanları ve şantiye sahaları için ideal bir kullanım sunuyor. Yazıcının ön paneli ve içindeki yerleşik tarayıcı uzatılarak tabletten kumanda edilebiliyor.

“Biz müteahhitler için mimari çizimler her şeydir. Onları güvenli ve hızlı bir şekilde inşaat sahasına ulaştırmak da bizim için bir o kadar önemlidir” diyen Duke Construction Arazi Mühendisi Neil Geraghty, deneyimlerini şöyle aktardı: “Bugüne kadar hep geniş formatlı yazıcılar için taşeronlardan hizmet aldık. Bu, maliyetlerimizi artırdığı gibi iş süreçlerimizde de gecikmelere neden oldu. Fakat şimdi, nerede olursak olalım, HP DesignJet T830 MFP ile hiç zaman kaybetmeden yüksek kalitede ve en ekonomik şekilde geniş formatlı baskılar çıkarıyor ve HP’nin mobil baskı özelliği sayesinde hareket halindeyken bile planlar üzerinde gerekli değişiklikleri yapıp yeniden baskı alabiliyoruz.”

İnşaat alanlarındaki mobil çalışma istasyonlarında toza, hareketli nakil süreçlerine ve potansiyel çarpmalara dayanıklı şekilde tasarlanan MFP yazıcı, isteğe bağlı olarak temin edilebilen HP DesignJetRugged Case koruma kabıyla toz ve çarpmalara karşı daha iyi korunabiliyor. Cihazın güçlendirilmiş tekerlekleri ve ayakları ise, arazide kullanım kolaylığı sağlıyor.

36 inç genişliğe sahip entegre tarayıcı, kullanıcıların ofiste veya şantiye sahalarında mobil cihazlar üzerinden inşaat plan ve çizimlerini değiştirmesine, taramasına ve diğer ekiplerle paylaşmasına imkan tanıyor. Cihazın sezgisel dokunmatik ekranı ise, kullanıcılarıngerçekçi baskı önizleme almalarını ve belge kırpmalarını kolaylaştırıyor.

HP DesignJet T830 MFP yazıcıyla pek çok ortak özelliğe sahip olan HP DesignJet T730 Yazıcı ise:

  • Artırılmış hız ve kullanım kolaylığı ile sadece 25 saniyede yüksek kalitede A1/D-boyutu baskı almayı sağlar.
  • Yarı boyutlu çizimler için 13 inç genişliğe kadar baskı alınmasını sağlayan otomatik sayfa besleyici, kağıt israfını önler ve baskı kesme için ek işgücü gereksinimini ortadan kaldırır.
  • Eksen dışı mürekkep dağıtımı özelliği, 40 ila 300 ml arasındaki kartuş boyutlarını destekleyerek müşterilerin farklılaşan ihtiyaçlarına yanıt verir, farklı kullanım profillerine uyum sağlar. Yoğun kullanım olmayan ortamlarda ise, son kullanma tarihi ve yüksek maliyet gibi sorunları ortadan kaldırır.
  • Econofastyazıcı modu, mürekkep israfını önlerken, taslakların ve çalışma belgelerinin baskısında zaman tasarrufu sağlar.
  • Yerinden çıkarılabilen ayaklar, yazıcının bir ofisten diğerine taşınmasını kolaylaştırır.
  • Kolay bağlantı için tasarlanan yerleşik Wi-Fi ağı Wi-Fi Direct, başka bir altyapıya ihtiyaç duymadan doğrudan mobil baskı yapabilmek için yazıcının kendi Wi-Fi ağını oluşturmasını sağlar.
  • Sezgisel dokunmatik ekran ile desteklenen ön paneliyle bir mobil cihaz gibi çalışır.

HP DesignJet T730 Yazıcıve T830 MFP yazıcı,  geleneksel yazıcılarda karşılaşılan yaygın sıkıntıları ortadan kaldırarak kullanıcıların en ekonomik şekilde baskı almalarını, gerçek zamanlı değişikler yapmalarını ve iş akışını düzenlemeye yardımcı olmak için temel paydaşlarla dokümanları kolaylıkla paylaşmalarını sağlar.

HP DesignJetteknik ürün portföyü iş verimliliğini ve kurumsal güvenliği artırıyor

HP’nin geniş formatlı teknik yazıcı portföyünü zenginleştiren üç yeni HP Design Jet yazıcı da, AEC profesyonellerinin kaliteli baskı, kullanım kolaylığı, mobilite ve işbirliği konularında yeni teknolojilerle tanışmasını sağlıyor:

  • HP DesignJet T930 Yazıcı, küçük ve orta ölçekli AEC ekipleri için tasarlandı. Cihaz, ekip verimliliğini ve bilgi güvenliğini geliştirilmiş özellikler ve protokoller ile artırırken, gri ve siyah fotoğraf mürekkebinin de aralarında bulunduğu altı adet orijinal HP mürekkep ile üstün kalitede baskı imkanı sunar.
  • HP DesignJet T1530 Yazıcı, 36 inçlik, iki rulolu bir yazıcıdır. Altı adet orijinal HP mürekkep, 50 sayfalık entegre kağıt yığma haznesi ve gelişmiş güvenlik protokolleriyle desteklenen yazıcı, çalışma gruplarının iş verimliliğini artırır ve büyük ölçekli çalışma ortamlarında kurumsal güvenliği garanti altına alır.
  • HP DesignJet T2530 MFP Yazıcı, iki adet rulosu ve baskı, tarama, kopyalama işlemleri için tasarlanan tek bir sezgisel kontrol paneliyle kullanım kolaylığı sunar. Gelişmiş tasarım ve mühendislik çalışma gruplarının oluşturulmasına imkan tanıyan yazıcı, sadece 21 saniyede A1/D boyutunda baskı alabilir ve saniyede 2,5 inç renk tarama kabiliyetiyle iş verimliliğini artırır. Güvenli baskı alma konusunda gelişmiş özelliklere sahip olan cihaz, aynı zamanda güncellemelerden ağ entegrasyonuna kadar tüm süreçlerde kolay yönetim olanağı sunar.

Yeni mobil baskı kabiliyetleri ekipler arası işbirliğini artırıyor

Yeni HP All-in-One (AiO) Printer Remote, HP’nin web destekli yazıcılarında ve MFP yazıcıların kullanılabilen ücretsiz bir mobil uygulamadır. Her an, her yede baskı almayı ve tarama yapmayı kolaylaştıran uygulama, Apple® veAndroid™ cihazlarla uyumludur. Kablosuz internet aracılığıyla yazıcı tespiti, Wi-Fi Direct, NFC ve ePrint özellikli yazıcılarda e-mail ile baskı gibi yerleşikmobil baskı özellikleri, tıpkı ofisteki gibi, arazideyken de rahatlıkla baskı almayı kolaylaştırır. HP AiO Printer Remote uygulaması ise mobiltarama ve paylaşmasüreçlerinde büyük kolaylık sağlar ve Dropbox, Box ve Google Drive gibi online depolama alanlarına doğrudan bağlanabilir.

HP’nin geliştirilmiş HP DesignJetteknik ürün portföyü hakkında daha fazla bilgi almak için www.hp.com/go/DesignJetFall2015 adresindeki online basın kitini inceleyebilir ya da www.hp.com/go/DesignJet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ürün videoları ve güncellemeleri ise HP’nin Twitter ve YouTube hesaplarında görülebilir.


HP Inc. Hakkında
Hpinc. (NYSE: HPQ)  hayatı her yerde ve herkes için kolaylaştıracak teknolojiler yaratır. Yazıcı, PC, mobil cihazlar, çözüm ve hizmetlerden oluşan portföyümüz ile hayrete düşüren deneyimleri tasarlıyoruz. HP hakkında daha fazla bilgi için: http://www.hp.com