Ofis tasarımında ESNEKLİK ve EŞİTLİK

Ofiste tasarımın gücüne vurgu yaparak geliştirdiği Bridge koleksiyonu ile karşılıklı etkileşimi, iletişime dayalı üretkenliği  ve bilgi paylaşımını şeffaflaştıran  Addo Furniture,  yönetici gruplarında da farklı bir tasarım çizgisi ortaya koyuyor.

Üretkenliğin dışavurumu  olarak her geçen gün önem kazanan ofis dekorasyonu, yönetim alanlarında ve ortak çalışma gruplarında bir tasarım felsefesi olarak yansıyor.  Addo Furniture‘ın daha özgür, sosyal çalışma ortamı yaratan ve verimliliğini artıran Bridge yönetici masası, statü farkını ortadan kaldıran toplantı masası modülüne sahip tasarımı ile demokratik bir yapı oluşturuyor. Alışılmış düzenin dışında, karşılıklı oturma düzenine sahip tasarımı ile şık bir görünüm ortaya koyan Bridge yönetici grupları,  yöneticinin konukları ile resmiyetten uzak, direk ve karşılıklı iletişim kurmasını mümkün kılıyor. Masaya bitişik olarak dizayn edilen toplantı masası modülü ise masadan kalkmadan, aynı ortamda daha pratik ve samimi toplantı yapabilme olanağı veriyor.

Esnek modül ünitesine sahip olan Bridge yönetici masası; gizli kablo geçişi, depolama bölümü, kitap ve dergiler için açık raflı ünitesiyle fonksiyonel kullanıma olanak sağlıyor. Farklı materyallerin birleşimi ile tasarlanabilen modül, tamamı ahşap ya da kontrast renklerin kombinasyonuyla bütünleştirilebiliyor. Masa yüzeyi ise melamin, lake, laminant, cam seçenekleri ile kişiselleştirilebiliyor.

İletişime açık, eşit ve dengeli ofis tasarımı

Birlikte çalışan farklı jenerasyonları ve hiyerarşik yapıyı aynı düzeyde tutma fikrinden yola çıkan tasarımcı Sezgin Aksu, bitişik toplantı masalı Bridge setini “Günümüz ofis trendlerine baktığımızda artık daha eşit, dengeli ofis tasarımlarına yöneldiğimizi görüyoruz. Bütün ekibin birlikte fikir alışverişi yapmasına elverişli, komün çalışma alanları çok fazla uygulanıyor. Biz de bu tasarımda yönetici masasında bile ast & üst ilişkisini hissettirmeyen bir alan yaratmak istedik. Yönetici masasının direkt karşısına konulan iki sandalye klasiğinden farklı olarak masaya bitişik toplantı masası dizayn ettik. Burada yönetici ile ekibi arasında bilgi ve fikir paylaşımına açık, eşit bir alan yarattık.” şeklinde açıklıyor.

Bridge koleksiyonu etkileşim, motivasyon ve bilgi paylaşımını simgeleştiriyor…

İş hayatındaki dengeyi temsilen, insanları birbirine bağlayarak yeni ilişkiler kuran, bilgi paylaşımı sağlayan ve iletişimin en doğru tanımlarından biri olan ‘köprü’ olarak tasarlanan Bridge serisi; insan ilişkilerinde samimiyeti güçlendiren özgün bir tasarım… Bridge serisi; stabil ortamların çalışanları üretkenlikten uzaklaştırması ve teknolojinin gelişmesine paralel olarak ‘mobilite’ kavramına uygun alanlar oluşturması ile dikkat çekiyor. Yönetici masası ve çalışma gruplarında farklı modüllerle tamamlanabilen Bridge, deri, ahşap ve camın birlikte kullanımıyla farklı kombinasyonların uyumunu vurgulayan, karakteristik formu ile net duruşu simgeleyen benzersiz bir tasarımın ürünü…


 

Sezgin Aksu
Türkiye doğumlu tasarımcı Sezgin Aksu, Stutgart, Paris ve Milan’daki çalışmalarının ardından, 1996 yılında Milan merkezli stüdyosunda Michele de Lucchi ile ortak çalışmalara başladı. Compaq, Olivetti, ENEL, Siemens, Kddi, Telecom Italia gibi farklı bölgelerden firmalarla önemli tasarımlara imza attı. Aksu, 2007 yılında Milan’da Silvia Suardi ile birlikte kurduğu tasarım stüdyosu AKSU/SUARDI’de faaliyet göstererek İtalya, Almanya, İsviçre, Avustralya, Hindistan ve Türkiye’ye tasarım hizmet veriyor.  Aksu, Istituto Europeo di Desgn/Milan(IED) , Nuova Academia Belle Arti (NABA), Superiore di Architectura (ISAD) ve the NABA/Milan‘da ders vermeyi sürdürüyor.

Addo Furniture
Uluslararası tasarım anlayışı ile özgün ve modern tasarımlara imza atan Addo Furniture, yeni nesil ofis yaşamına uygun alanlar oluşturarak estetik ve fonksiyonelliği birleştiriyor.  Sezgin Aksu & Silvia Suardi ve Erhan Bektaş gibi başarılı  tasarımcılar ile birlikte çalışan Addo Furniture, ayrıcalıklı hizmet anlayışı ile kendi kimliği olan ofisler tasarlama ve uygulama alanında sektörde  güçlü bir yer edinerek her gün büyüyor. İstanbul Merkez Ofis’in yanı sıra, Bakü’deki showroomunda hizmet veren Addo Furniture, Almanya, İrlanda, Rusya, İsviçre, Avusturya, Dubai, Libya, Azerbaycan, Türkmenistan gibi ülkelere ihracat gerçekleştiriyor. 2015 yılında ünlü İtalyan markası Caimi’nin distribütörlüğünü alan Addo, özel projelerden küçük ofislere  tüm alanlarda estetik ve fonksiyonelliği özgün tasarım çizgisi ve konforla buluşturarak yeni nesil ofis yaşamına ‘Addo’ imzasını atmaya devam ediyor.