(KASTAMONU ENTEGRE)YE SEKTÖREL PERFORMANS ÖDÜLÜ

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen ‘Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu’nda ödüller sahiplerini buldu. Büyük ölçekli kuruluş kategorisinde ödül, ağaç ve orman ürünleri sektöründe Türkiye’nin lider oyuncusu Kastamonu Entegre’nin oldu.     

Marmara Bölgesi’ndeki başarılı sanayi kuruluşlarını ödüllendirmek amacıyla, Kocaeli Sanayi Odası önderliğinde gerçekleştirilen “Sanayi Kuruluşları Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu”, iş dünyası, üniversiteler ve bürokrasiden çok sayıda davetlinin katılımıyla Wellborn Luxury Hotel’de gerçekleştirildi.

Toplam 123 firmanın, 7 kategori ve 11 sektörde değerlendirmeye tabi tutulduğu organizasyonda, büyük ölçekli kuruluş kategorisindeki ödül, Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin oldu. Kastamonu Entegre’nin ödülünü, Marka ve Kurumsal İletişim Müdürü Naci Güngör teslim aldı.

Kocaeli Sanayi Odası’nın 2008 yılından bu yana düzenlediği Sanayi Kuruluşları Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu’nun çözüm ortakları arasında; dünyanın önde gelen bağımsız denetim kuruluşlarından olan Price Waterhouse Coopers, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı ve Doğu Marmara ABİGEM A.Ş. bulunuyor. Organizasyonun bölgesel ortaklarını ise; Marmara Bölgesi’nde yer alan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, İstanbul Kalkınma Ajansı, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve Trakya Kalkınma Ajansı oluşturuyor.

Organizasyonun amaçları arasında; yüksek verimlilikle çalışan, yenilikçiliğe ve çalışanların gelişimine önem veren, finansal olarak başarılı iş sonuçları elde eden, ülke ekonomisine katma değer yaratan, sürdürülebilir bir gelecek için topluma katkı sağlayan sanayi kuruluşlarının belirlenerek, tanınmasını ve ödüllendirilmesini sağlamak yer alıyor.


 

Kastamonu Entegre Hakkında

1937 yılında temelleri atılan Hayat Holding çatısı altında, ağaç bazlı panel sektöründe üretim yapmak üzere 1969 yılında kurulan Kastamonu Entegre, ilk tesisi olan yongalevha fabrikası ile 1971 yılında Kastamonu’da üretime başladı. Bugün Türkiye’de, ürün gruplarına göre ortalama %29 düzeyinde olan pazar payını daha da artırarak, sektöründe dünyanın ilk 5 üreticisinden biri ve global marka olma hedefinde hızla ilerleyen Kastamonu Entegre, mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu, yongalevha, yongalam, MDF, medelam, laminat parke, kapı paneli, parlak levha, tezgah ve bunlarla ilgili muhtelif katma değerli ürün üretmektedir. Kastamonu Entegre 2014 yılı itibariyle yıllık 2 milyon m³ MDF, 2.55 milyon m³ yonga levha, 60 milyon m² laminat parke, 19.5 milyon adet kapı paneli ile toplamda 4.55 milyon m³ ahşap levha üretim kapasitesine sahiptir. 2014 yılında 440 milyon doları yurtdışı faaliyetlerinden kaynaklı olmak üzere 1.2 milyar dolar konsolide ciro gerçekleştiren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, Türkiye’de sektör liderliğinin yanı sıra Avrupa’da 4’üncü sırada, dünyada ise 8’inci sırada yer almaktadır. Kastamonu Entegre’nin yurt içinde Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana’da, yurt dışında ise; Romanya, Bulgaristan, Rusya ve Bosna Hersek’te olmak üzere toplam 10 farklı lokasyonda 13 ayrı üretim tesisi bulunmaktadır. Toplam 77 ülkeye ihracat gerçekleştiren Kastamonu Entegre, 5 bin 300 kişiye istihdam sağlamaktadır. Kastamonu Entegre, ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) kalite sistemleri ile Medepan markalı MDF ürünleri için TSE E0 Belgesi ve dünyanın önemli sertifikalandırma kuruluşlarından WKI tarafından verilen CARB Phase2 (California Air Resources Board) ile TURQUALITY® belgesine sahiptir. Kastamonu Entegre, TSE ve Avrupa Normları’na (EN) uygun üretim yapmaktadır. www.keas.com.tr