(Canon), 3D yazıcı sektörüne adım attı

Görüntüleme ve baskı sistemleri lideri Canon, Paris’te düzenlenen Canon EXPO 2015 fuarında B2B alanında son ürünlerini ve geleceğin teknolojilerini sergiledi. Canon ilk kez 3D baskı sektörüne adım attı. Ayrıca Karma Gerçeklik Çözümü (MREAL) gerçek dünya ortamıyla bilgisayar tarafından üretilen sanal görüntüleri birleştirdi.

İstanbul, 4 Kasım 2015 – Görüntüleme çözümlerinde dünya lideri Canon Europe, en yeni ve geleceğe dönük teknolojilerini 13-15 Ekim tarihleri arasında Paris’te yapılan Canon EXPO fuarında sergiledi. Canon, fuarda B2B stratejisiyle 3D baskı, grafik sanatları ve ağ kameraları gibi hedef büyüme alanlarıyla ilgili bir bakış açısı sundu.
Canon EXPO’da ziyaretçiler Canon’un, iş akışlarını ve üretkenliği artırmak gibi,

işletmelerin gerçek ihtiyaçlarının üzerine eğilen müşteri merkezli çözümler geliştirmeye dönük çalışmalarını sergiledi. Canon’un piyasaya sunduğu en son çözümler, işletmelerin bu çözümleri bugün nasıl kullandıklarını ve gelecekte nasıl kullanabilecekleri gösterilecek şekilde, iş ortamı senaryolarında gösterildi.

Canon Europe Üretim Baskı Grubu Başkanı Jeppe Frandsen konuyla ilgili şunları dedi: “Canon EXPO, sadece müşterilerimiz ve ortaklarımızla buluşup onlara mevcut, geniş bir yelpazeye yayılan teknolojilerimizi göstermek için değil, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki AR-GE ekiplerimizin şu anda geliştirmekte olduğu olağanüstü çözümlerle ilgili içeriden bir bakış sunmak için mükemmel bir fırsat. Yeni ve geleceğe dönük teknolojilerimizin tümü, imalat aşamalarını iyileştirmekten tutun üretkenliği arttırmaya ve iş akışlarını modernleştirmeye kadar, belirli sektör ihtiyaçlarını karşılamak için, müşterilerimiz düşünülerek tasarlanıyor.”

canon

Bu yaklaşımın önemli bir örneği EXPO’da profesyonel baskı alanında gösteriliyor. Üretim baskısı yapan müşterilerinin en yetkin ve destekleyici ortağı olmak için müşterilerinin sürekli değişen, çok kanallı ticari dünyaya uyum sağlamalarına imkan tanıyacak çözümler yaratan Canon, bu konudaki kararlılığını – ve uzun vadeli yatırımını – gösteriyor. Canon, baskıyı artık imalat sektörünün bir parçası olarak değil, gerçek bir hizmet sektörü olarak görüyor ve B2B müşterileriyle yakın temas halinde çalışarak onların müşterek tecrübelerinden en iyi şekilde faydalanabilecekleri çözümler yaratıyor. Bunun bir sonucu olarak Canon, paketleme, kitap basımı, tekstil, dekor ve doğrudan posta gibi sayısız pazarda gün geçtikçe yaygınlaşan baskı uygulamalarına odaklanıyor ve bu pazarlarda ortaya çıkan gereksinimleri karşılamak üzere Canon Infinistream, ImageStream 3500 ve 2400, ColorWave 910 ve VarioPrint i300 gibi özel çözümler geliştiriyor.

Canon EXPO 2015 fuarında sergilenen diğer çözümler arasında şunlar yer alıyor:

3D baskı
Canon, ortağı olan 3D Systems ile yeni ve umut vadeden 3D pazarına ilk adımlarını atıyor. EXPO’da Canon’un müşterilerini veri, görsel yakalama ve çıktı arasında akıllı işbirlikleri sunan yenilikçi çözümler bularak nasıl desteklediğini gösteren iki 3D yazıcısı sergileniyor.

Karma Gerçeklik
Canon’un Karma Gerçeklik Çözümü (MREAL) gerçek dünya ortamlarıyla bilgisayar tarafından üretilen sanal görüntüleri (CGI) kusursuz bir biçimde birleştiriyor. Canon’un, imalat sektöründeki temel zorlukları çözmek için tasarladığı Karma Gerçeklik Teknolojisi, Japonya’da piyasaya sürülmesinden bu yana, ürün prototipi imalatı için kullanılıyor. MREAL sistemi Canon EXPO fuarında, ziyaretçilerin bu teknolojiyi birinci elde, gerçek boyutlu bir araba şasisi içinde, otomotiv imalat ortamında tecrübe etti.

 

Canon imagePRESS C10000VP
Canon EXPO’da EMEA’da lanse edilen, dakikada 100 sayfa baskı alabilen Canon’un ilk dijital renkli baskı motoru imagePRESS C10000VPsergileniyor. Bu cihaz; iş üretim hacmini iyileştiren, güvenilir renk tutarlılığını ve daha doğru kayıt kontrolünü garantileyen, esnek medya kullanımı ve sonlandırması sunan teknolojik yenilikleriyle görüntü kalitesinde ve üretkenlikte yeni standartlar belirliyor. Gerek ticari gerekse kurum içi baskı hizmeti sağlayıcılarından (PSP) gelen, kaliteden ödün vermeden daha yüksek üretim hacmi elde etme taleplerini karşılamak için tasarlanan imagePRESS C10000VP, EXPO’da Canon’un görüntüleme teknolojisinin müşterilerine nasıl yardımcı olduğu gösteren bir PSP ortamında sergileniyor.

ColorWave 910
Yeni piyasaya sunulan Océ ColorWave 910, saatte 1000 m²  ham baskı hızıyla pazardaki en hızlı dijital geniş formatlı renkli yazıcı olma özelliğini taşıyor. Bu yeni nesil ‘tek geçişli inkjet’ ürün, verimli CAD/GIS ve poster baskısına imkan tanıyan bir tanesi çevrimiçi katlayıcı diğeri Océ çift tepsili yüksek kapasiteli istifleyici olmak üzere iki ayrı tamamen entegre sonlandırıcı seçeneği sunuyor.  Canon’un ColorWave 910’u da Canon EXPO’da PSP senaryosunda gösteriliyor.
PRISMAdirect – geliştirilmiş iş akışı yönetim sistemi
Yine EXPO’da EMEA’da lanse edilen PRISMAdirect, kurum içi baskı işletmelerinin üretim akışlarının tamamını düzenleyebilecekleri, tekli ve ölçeklenme kapasitesi oldukça yüksek olan bir yönetim çözümü olma özelliği ile dikkat çekiyor. Canon EXPO’da PRISMAdirect, bir bisiklet imalatı senaryosu içinde sergilenerek, müşterilere olağanüstü sonuçlar almak ve rekabet avantajını korumak için iş akışlarını nasıl iyileştirebilecekleri gösteriliyor.


 

Canon Avrupa Hakkında:

Canon Avrupa; Avrupa, Ortadoğu ve Afrika çapında (EMEA) 116 ülkede temsilcilikleri bulunan ve 17.000’den fazla çalışanı istihdam eden Canon Inc. kuruluşunun bölgesel satış ve pazarlama operasyonudur.

Tüketiciye en üstün kalitede fotoğraf makinesini sağlamak hedefiyle 1937 yılında kurulan Canon’un Görüntünün Gücü’nü arttırmak için gösterdiği azimli çaba, teknolojisini diğer birçok pazarda genişlettiği gibi onu kişi ve kurumların görüntü ve bilgi teknolojisi ihtiyaçlarına çözüm sağlayan bir dünya lideri haline getirmiştir.

Canon’un sunduğu çözüm hizmetleri, dijital kompakt fotoğraf makinelerinden SLR makinelerine, televizyon yayını lenslerden portatif X-ray makinelerine ve çok işlevli ve üretim yazıcılarına kadar geniş bir ürün yelpazesini kapsamaktadır. Canon, müşterilerinin yaratıcı ihtiyaçlarını karşılayacak en zengin ve yenilikçi ürünleri ve hizmetleri sunmak amacıyla ağırlıklı olarak Ar-Ge alanına yatırım yapmaktadır.

Canon, amatör fotoğrafçılardan profesyonel baskı şirketlerine kadar her bir müşterisinin görüntülemeyle ilişkili her türlü tutkusunun hayata geçirilmesini sağlamaktadır. Canon’un kurumsal felsefesi olan Kyosei ‘ortak fayda için yaşamak ve çalışmak’ anlamına gelmektedir.

Canon Avrupa, EMEA ülkelerinde çevresel etkisini asgari düzeye indirmeye odaklanarak ve müşterilerinin Canon ürünleri, çözümleri ve hizmetlerinde çevre duyarlılığına sahip olmasını destekleyerek sürdürülebilir işletme büyümesi elde etmek üzere çalışmaktadır. Canon, birinci sınıf çevresel etki yönetimi standardına sahip olduğunun bir göstergesi olan ISO 14001 küresel sertifikasını almaya hak kazanmıştır.