(AKG) Gazbeton Yenilikçi Ürünleriyle BATIMAT Paris 2015’e Katılıyor!

Türkiye gazbeton üretiminde sektörünün lider firmalarından AKG Gazbeton, uluslararası alanda önemli bir platform olan BATIMAT Paris 2015’te, zengin ürün yelpazesi ile yer alacak. AKG Gazbeton, 2-6 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek fuar kapsamında, Ülkemizin önemli mimarlardan oluşan bir ekiple de “Fuar Teknik Gezisi” düzenleyecek. 

Türkiye’nin en büyük gazbeton üreticilerinin başında yer alan AKG Gazbeton, 02-06 Kasım 2015 tarihleri arasında Paris’te gerçekleştirilecek olan “BATIMAT Paris 2015-International Building Exhibition”a katılıyor. 1959 yılından bu yana düzenlenen, dünya yapı fuarları arasında önemli bir yeri olan fuara AKG Gazbeton, 2003 yılından beri düzenli olarak katılmakta. İki yılda bir yapılan, sektörün önde gelen uluslararası temsilcilerini bir araya getiren fuar, AKG Gazbeton ’un yurt dışı pazarlardaki yapılanmasına katkı sağlayan işbirlikleri için önemli bir platform özelliğini taşıyor. Bu sene INTERCLIMA ve IDEOBAIN fuarlarını da içine katarak, çok daha geniş bir kitleye hitap etmesi BATIMAT’ın önemini daha da artırıyor.

AKG Gazbeton, zengin ürün yelpazesiyle başta Avrupa olmak üzere dış pazarlarda da konumunu daha da güçlendirmeyi hedefliyor. Çözüm odaklı yenilikçi ürünleriyle sektörde öncü olan AKG Gazbeton, Minepor için alınan ETA belgesiyle de Avrupa ve dünya pazarlarında Türk Gazbeton üreticilerine liderlik yapıyor. AKG Gazbeton BATIMAT 2015’te de; blok ve donatılı ürün grupları, Yeni Nesil Isı Yalıtım Plağı Minepor ve tamamlayıcı ürünleriyle yer alacak.

AKG Gazbeton, BATIMAT çerçevesinde, işbirliği yaptığı mimarlardan oluşan seçkin bir ekiple “Fuar Teknik Gezisi” de düzenliyor. Özel olarak tasarlanan gezi kapsamında, uzman rehberler eşliğinde Le Corbusier Mimarlık Gezisi ile de Paris’te modernizmin simgesi yapıtları gezme ve inceleme fırsatı bulacaklar.

AKG Gazbeton

Blok ve donatılı ürün grupları, Yeni Nesil Isı Yalıtım Plağı Minepor ve tamamlayıcı ürünleriyle AKG Gazbeton İşletmeleri, Türkiye’deki yaygın satış ve dağıtım ağının yanı sıra Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere yirmiden fazla ülkeye ihracat yapıyor. Yapı malzemesi sektöründe ilk CE işaretini 2005 yılında alan AKG, 2015 yılında da, Minepor Isı Yalıtım plağı ile Avrupa Teknik Değerlendirme Kurumu’nun ülkemizde görevlendirdiği kuruluş olan İTB tarafından verilen ilk ETA belgesinin sahibi oldu. Yenilikçi ARGE anlayışı ile sektörün ilkleri arasında yer alan AKG, Entegre Yönetim Sistemi kapsamında OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi, ISO 9001 kalite yönetim sistemi ve ISO 14001 çevre yönetim sistemlerini uyguluyor. Çevreye, çalışana ve insana verdiği saygıyla yapı malzemesi sektörünün lider kurumu olan AKG Gazbeton,1.632.000 metreküp üretim kapasitesiyle, başta Ege Bölgesi olmak üzere, Türkiye ekonomisine önemli katkı sağlıyor.