(360 İstanbul)’da “Günden Geceye””//”Day To Night” Karma Eserler Sergisi

Yeme-içme ve eğlence hayatının önde gelen gruplarından 360 Entertainment Group, sanat dünyasına farklı projeler kazandırmaya devam ediyor.

360İstanbul, Istanbul Concept işbirliği ile Küratör Işık Gençoğlu’nun geliştirdiği “Day To Night” sergi serisine ev sahipliği yapıyor. 360İstanbul için özel geliştirilen “Day To Night” Projesi, içinde farklı disiplinlerden eserler bulunduran, zaman zaman canlı performansların da yer alacağı 360 derece sanat içeren, sergi merkezli yeni bir iletişim projesi olacak.

Küratör Işık Gençoğlu projelerini şöyle anlatıyor: “Sanat dilinin gücünü kullanarak anlatmak istediklerimizi, 360’ın insana nefes aldıran atmosferinde gerçekleştireceğimiz sergiler üzerinden sanatseverlerle paylaşacağız. 360 için özel geliştirilmiş Sergi/Eylem Projesi’nin ilki olan ve İstanbul’un konu edildiği “Günden Geceye//Day To Night” Karma Eserler Sergisi’nde ‘bilip, görüp, dinlediklerimizi, bilin, görün, dinleyin’ diyerek sanatçıların eserlerini izleyicilerle buluşturuyoruz. İçinde barındırdığı dinamik yapı itibariyle biz bu projeye “Sergi/Eylem” projesi diyoruz. Zaman zaman izleyenin de sanat-eyleme birebir dahil olacağı, zamana zaman sanatçılarla buluşulacak, canlı bir sanat mecrası oluşturmak hedefimiz. Her sergide yeni bir konuyu ele alarak, anlatmak istediklerimizi sanat dili ve seçilen eserler üzerinden izleyenlerle ile buluşturmayı planlıyoruz.”

 

Günden Geceye Seri1: İstanbul Hakkında

Küratör Işık gençoğlu’na göre: İstanbul’da yaşamayı otobanda 300 ile ilerlemek ya da yaya olarak sağ kalmaya çalışmak gibi görüyorum. Sanki her şey başka bir düzlemde, her yerden kopuk ve ama yine de her şeyi belirleyen! Arka sokağında var olan savaşın yanında köşe başında satılan bir beden ve kadınlığa özenen bir çocuk, gardırobunda ayakkabı sayısını bilmeyen ve diğer yanda ayakkabı alacak parası olmayan insan, yaş 70 yanındaki et 25’miş! dedirten adam gibi bir çok tezat bir arada. Sanki görebilen göze gündüz kabusu, göremeyene gece düşü… Kimine “uçuş” kimine “düşüş”… Bu sergi serisi ile sanat dili üzerinden aracı olmak hedefimiz: Görüp bilip dinlediklerimizi, görüp bilin dinleyin diye…”

24 saat yaşayan İstanbul’da dünyanın halini görmek..

İstanbul gece hayatının her daim popüler mekanı 360İstanbul’da, “şaşırtıcı” bir tür “sergi/eylem” gerçekleştirmek hedefimiz. Farklı disiplinler İstanbul’un gücünü/güçsüzlüğümüzü//güçsüzlüğünü/gücümüzü gözlemleyip yorumluyor, sergileme tavanda, tabanda, mekanın dört bir yerinde oluyor. Sergiye katılan sanatçıların İstanbul yorumlarını 360 İstanbul’un eşsiz atmosferinde deneyimleyerek siz de çevreniz ile paylaşabilirsiniz.

Sergi 6 Ağustos – 31 Ağustos 2015 tarihleri arasında açık olacak ve sanatseverlerle buluşacak. 360İstanbul’un kapıları sanata
gece-gündüz açık!