(DuPont™ Tyvek®) ile yüksek koruma düşük maliyet

Temmuz 2015 – Dünya çapında sürdürülebilir inşaatı desteklemek için yeni bilim temelli çözümler geliştiren DuPont™, nefes alan su yalıtım örtüleri DuPont™ Tyvek® ile bina ömrü boyunca yüksek enerji tasarrufu ve dış etkenlere karşı koruma sağlıyor.

Dünyada ve Türkiye’de yaygın olarak tercih edilen ve yüksek kalitesiyle fark yaratan DuPont™ Tyvek®, özellikle çatı ve dış cephe yalıtımında yoğun olarak tercih ediliyor. Nefes alan su yalıtım örtüsü DuPont™ Tyvek®, tek katmanlı hafif yapısıyla doğal buhar geçişlerine izin verirken su geçişlerini engelliyor. Yağmur, soğuk ve neme maruz kalan yapıların dayanıklılığını, enerji verimliliğini ve konforunu artıran DuPont™ Tyvek®, aynı zamanda toz, böcek gibi farklı dış etkenlere karşı da koruma sağlıyor. Sık dokusu sayesinde soğuk havanın içeriye girmesine engel olarak ısı kaybını önlüyor.

DuPont™ Tyvek® cephe sistemleri, bina ömrü boyunca su yalıtım performansını sürdürüyor. Isı yalıtım desteği için izolasyon malzemesi olarak da tercih edilen DuPont™ Tyvek®, benzersiz malzeme yapısının yanı sıra işlevsel tabakasının 5 ila 8 kat daha kalın olması gibi özellikleriyle de farklılaşıyor.

Ödüllü Tyvek® Firecurb

DuPont™’un, ürün gamına 2014 yılında eklediği yenilikçi ürünü Tyvek® Firecurb, Euroclass B yangın sınıfında, aleve maruz kaldığında parlamayan, damlamayan, zehirli gaz çıkarmayan patentli ve çevre dostu teknoloji ile üretilen bir ürün. Tyvek® Firecurb, 2014 yılında Türkiye’de B2B Medya tarafından düzenlenen “Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri” yarışmasında “Yılın Cephe Sistem Bileşeni” ödülüne de layık görüldü.

Önde gelen projelerin tercihi

 

Yüksek enerji verimliliği sunan çevre dostu DuPont™ Tyvek® ürünleri, Türkiye’de de inşaat profesyonelleri tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Türkiye’nin önde gelen büyük projelerinde yer alan DuPont™ Tyvek; Trump Towers, Florence Nightingale Hastanesi, Middleist Ortadoğu Şirketler Grubu, Bilim İlaç Fabrikası gibi büyük ve prestijli projelerinde kullanıldı. DuPont™ Tyvek®, son olarak Afyon’un yeni yaşam merkezi olmayı hedefleyen Afyon Park AVM projesinde de tercih edildi.


 

DuPont™ Tyvek® Hakkında
(www.tyvek.com.tr)
DuPont™ Tyvek® örtüleri, son yapılan test sonuçlarının da gösterdiği üzere kanıtlanmış uzun dönemli dayanıklılık ve direnç sağlar ve DuPont™ Tyvek®örtülerini farklılaştıran birkaç kilit özellik onu, gerek yeni inşaatlar gerek geçmiş
hazineleri korumak açısından bugünün yapılandırma projelerinde en ideal seçim haline getirmektedir.
Yüksek kaliteli tek katmanlı yapısı sayesinde eşsiz olan DuPont™ Tyvek®, doğal buhar geçişine izin verirken aynı zamanda su geçişlerini engeller. Labirent oluşturacak şekilde birbirlerine bağlanmış milyonlarca mikrofiberin birleşmesinden dolayı nem geçirmez ve yapısındaki doğal gözeneklerden su buharının geçmesine izin verir.

 

DuPont Yapı Çözümleri Hakkında
 DuPont™ Tyvek® ve DuPont™ AirGuard®, DuPont Yapı Çözümleri ürünleridir. Yenilikçi enerji tasarrufu sağlayan sistemlerden şık ve uzun ömürlü yüzey çözümlerine kadar DuPont Yapı Çözümleri’nin kapsamlı sunum alanı inşaat ve mimarlık yelpazesinde yollar, köprüler ve diğer altyapılar ile peyzaj ve bahçe düzenlemelerinde, aynı zamanda modern ve tarihi yapıların korunması ve yenilenmesinde, modern inşaat alanına büyük katkılarla güvenlik, dayanıklılık, şıklık ve enerji tasarrufu sağlar.
DuPont Yapı Çözümleri tarafından yönetilen markalar ve ana ürünler DuPont™ Corian® (www.corian.com.tr) , DuPont™ Tyvek® (www.tyvek.com.tr), DuPont™ Typar® (www.typargeo.com) ve DuPont™ Plantex® (www.plantexpro.dupont.com).
DuPont Hakkında – DuPont (NYSE: DD), uluslararası bilim ve teknoloji firmasıdır. 1802 yılında kurulmuş olan DuPont, bilim yoluyla insanların hayatını daha iyi, daha güvenli ve daha kolay hale getiren çözümler üretmeye ve sorunları çözmeye çalışmaktadır. 70’den fazla ülkede faaliyet gösteren DuPont, tarım, beslenme, elektronik, iletişim, güvenlik ve korunma, konut ve inşaat, taşıma ve tekstil konularını kapsayan sektörlere yönelik geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi sunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen www.dupont.com adresini ziyaret edin.
DuPont Oval logo, DuPont™, AirGuard®, Corian®, Plantex®, Typar® ve Tyvek® E. I. du Pont de Nemours ve Şirketi ve onun bağlı şirketlerinin ticari markaları ve tescilli ticari markalarıdır.