(Bien)’den Ahşap Dokulu Seramiklere Picasso Etkisi

Sadece Seramik Değil, Sanat Eseri

Bien’de Ahşap Görünüm ve Sanat Bir Arada

Adını kübist akımın öncülerinden olan ünlü İspanyol ressam Pablo Picasso’dan alan Bien’in ‘’Picasso Serisi’’ görünüşüyle de sanki ünlü ressamın tablolarını andırıyor. Birçok tasarımında doğadan ilham alan Bien seramik , Picasso serisinde hem ünlü ressamın tablolarından hem de doğadan etkileniyor.


Picasso Serisi‘nde çok zengin bir renk çeşitliliği söz konusu. Seride kullanılan pastel renkler huzurlu ve dingin bir ortamı , mavi tonlar sakin bir yaşam alanını , canlı tonlar da eğlenceli ve dinamik bir mekan vaad ediyor.

”Picasso Serisi” iç ya da dış mekânda kullanılabilir. İster banyoda , ister mutfakta , ister ofiste isterseniz de sosyal yaşam alanlarının tümünde kullanılabilen ‘’Picasso Serisi’’, bulunduğunuz ortama benzersiz bir hava katıyor.

Ahşap duygusu veren görünümünün yanı sıra hem estetik hem de kullanışlı olan ”Picasso Serisi” Carpet serisi ile kombine edildiğinde adeta sanat eseri görünümünde mekanlar yaratmak mümkün.

Bien Seramik’in, ”Picasso Serisi”, aynı zamanda seramiğin kullanım avantajlarını da beraberinde sunuyor. Uzun süre dayanıklılığa sahip olan serinin temizliğinin kolay yapılıyor olması hijyenik ortamlar yaratmak isteyenlerin tercih sıralamasında yer alıyor. ”Picasso Serisi” sadece zeminlerde değil duvarda da kullanılarak seramiğin bir tablo gibi algılanmasına neden oluyor.