(Berker)’den Ödüllü Tasarım: R Touch Serisi

Akıllı bina sistemleri ve anahtar priz sektörünün öncü firmalarından Alman kökenli Berker by Hager, teknolojiyi şıklıkla birleştiren ve yaşam alanlarında bütün fonksiyonları bir arada kontrol edebilmeyi sağlayan ürünleriyle hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor.

Berker, R Touch serisinde bulunan yuvarlak hatları ve kontürlü çerçevesiyle farkını ortaya koyan R.1 yaşam alanlarınıza zarif bir dokunuş katacak. Hem siyah hem beyaz renk seçeneği ile sunulan seri her zevke hitap edecek.

Tüm fonksiyonları tüketicinin talebi üzerine lazerle yazı ya da simge şeklinde cam yüzeye işleme imkanı tanıyan Berker by Hager R Touch Serisi, şık ve ayrıcalıklı tasarımın yanı sıra teknolojinin son olanaklarından da faydalanabileceğiniz Touch Sensor ile tek bir sensörden tüm evinizi kontrol altına almanıza olanak sağlıyor.

Aldığı IF Product Design, Red Dot, Good Design gibi birçok ödülle mimarların sıklıkla tercih ettiği R Touch serisi, yaşam alanlarına estetik katarken aynı zamanda KNX/EIB sistemine uygunluğu ile aydınlatma, perde/panjur, müzik, ısıtma ve soğutma gibi farklı fonksiyonları sadece tek bir anahtar üzerinden kontrol edebiliyor. Anahtara önceden tanımlanan senaryolar, tek dokunuşla birkaç işlevi aynı anda yönetmeye imkan veriyor.


 

Berker by Hager Hakkında
Faaliyette bulunduğu ülkelerde sektör lideri olarak  binalarda enerji yönetimi ve yaşam konforu alanında entegre çözümler sunan Berker,2010 yılında Hager Grubuna katılması ile birlikte, 12.000 çalışanıyla sektörünün en büyük firmaları arasında yer almaktadır. Almanya’nın Sauderland bölgesinde 1919 yılında kurulan Berker, bugün dünya çapında boy gösteren, birçok tasarım ödülü kazanmış ve yeniliklere ev sahipliği yapmış uluslar arası bir marka… Konforlu ve kişiye özgü tasarımlarıyla yenilikçi mekanlar üreten Berker ve Hager’in ürün gamında teknolojiyle şıklığı harmanlayan anahtar ve priz sistemlerinden akıllı ev otomasyonlarına, cihaz ve otomobil anahtarlarından endüstriyel çözümlere kadar enerji yönetimine dair tüm sistemler bulunuyor. Geleneksel ve güçlü Alman teknolojisine sahip Berker by Hager, çeşitli ürünleriyle kazandığı IF Design Award China, IF Product Design Award, Good Design, Design Plus, Reddot Award, Materialica Design Award, Designpreis, Plus X Award gibi birçok ödülle başarısını tescilliyor.