(Kelebek) Haziran’da 8 mağaza açtı 88 mağazaya ulaştı.

Kelebek Haziran’da 8 mağaza açtı 88 mağazaya ulaştı. Türkiye’nin köklü markası Kelebek’in, yurt genelinde gerçekleştirdiği mağaza atağı sürüyor. Bu ay faaliyete geçen 8 yeni mağaza ile birlikte toplam 88 mağazaya ulaştıklarını belirten Kelebek Mobilya ve Mutfak Satış Direktörü Serdar Sorfük, “80 yıllık bir marka olarak, bulunduğumuz her yerde müşterilerin öncelikli tercihi haline geliyoruz” dedi.

Türkiye’de modüler mobilya denince akla gelen ilk marka olan Kelebek; Haziran ayında gerçekleştirdiği açılışlarla mağazalar zincirine önemli halkalar ekleyerek, hızlı bir büyümeye imza attı. Haziran ayının başında Adana, Adapazarı, Ankara Konya Yolu, Bursa Yalova Yolu, İstanbul Çekmeköy, Mersin Yenişehir, Uşak ve Tekirdağ Çorlu’da faaliyete geçen 8 mağaza ile birlikte Kelebek Mobilya’nın mağaza sayısı 88 oldu.

Kelebek’in, tüketicinin hayatını kolaylaştıran fonksiyonel ve modüler mobilya üreten ilk marka olarak sektöre öncülük ettiğini vurgulayan Kelebek Mobilya ve Mutfak Satış Direktörü Serdar Sorfük, “80 yıllık Kelebek markası olarak yalnızca yurtiçinde değil, yurt dışında da önemli çalışmalarda bulunuyoruz. Kelebek Tasarım Ekibi’nin özgün koleksiyonlarıyla trendleri belirlerken, Kelebek’in yeni mağazacılık anlayışıyla da değişim başlattık. Şu an 9 ülkede hizmet veren bir Türk markası olarak hedefimiz, buradaki mağazalarımızın aynısını uzak coğrafyalarda görmektir” dedi.

Mobilya mağazacılığında yeterli ve elverişli bir teşhir alanı sunmaya önem verdiklerini belirten Serdar Sorfük, “Müşterilerimiz bir ürünü satın almadan önce yerinde deneyimlemek istiyor. Yeni faaliyete geçen mağazalarımız da, müşterilerimizin ürünleri birbirinden rahatlıkla ayırt edebileceği kalabalıktan uzak alanlar sunuyor. Kelebek olarak, ‘ulaşılabilir tasarım’ yaklaşımıyla sunduğumuz oturma grupları, yemek odaları, yatak odaları ve genç odalarımız; başta evlilik hazırlığındaki çiftler, evini yenilemek isteyenler, çocuk odası kuran aileler ve kendisine ait bir oda isteyen gençlerimiz olmak üzere, tüm kullanıcıların ilgisini çekiyor” diye konuştu.

Hedef yıl sonuna kadar 200 mağaza
Türk mobilya sektörünün gelişiminde öncü rol oynayan Kelebek, 2015 yılı sonuna kadar yurtiçi ve yurtdışındaki mobilya mağazası sayısını 130’a, mutfak mağazası sayısını ise 70‘e çıkarmayı hedefliyor.


Kelebek Mobilya Hakkında
Cumhuriyet tarihinin en köklü markalarından biri olan Kelebek Mobilya, 1935 yılında uçak kanatları için kontrplak üretmek amacıyla kuruldu. 1986 yılına kadar İstanbul Haliç’te Kelebek markası ile kontrplak üretti. 1978’de dünyanın konusunda en iyi proje grupları ile teknik işbirliği yaparak Düzce’de kurduğu modüler mobilya fabrikasını, Avrupa’nın en modern ve büyük tesislerinden biri olarak işletmeye açtı. 1990 yılında İMKB’de halka arz edildi. Bu yıl 80. yılını kutlayan Kelebek Mobilya, 186 bin metrekarelik bir sahada 40 bin metrekarelik kapalı alanda ileri teknolojileri kullanarak; mobilya, mutfak, banyo, oturma grupları ve özel ahşap donanımların üretimini sürdürüyor.