Yellow Pages, Global Pazar Lideri Yext ile İşbirliğini Genişletiyor

Kısa süre önce DataWorks tarafından satın alınan Yellow Pages, genişleyen bu işbirliğiyle, lokasyon bazlı dijital pazarlamaya Türkiye’de hızla artmakta olan talebi, Yext’in gelişmiş teknolojisiyle karşılayacak.

Dünyanın önde gelen dijital bulunurluk yönetim şirketi Yext ile Türkiye’nin en büyük online iş rehberi Yellow Pages’ın yayıncısı DataWorks, işbirliklerinin çerçevesini genişlettiklerini açıkladılar. Bu genişleme, DataWorks’e Yext’in gerçek zamanlı bulunurluk yönetimi yazılımı ile Türkiye’deki büyük, orta ve küçük ölçekli kurumların yeni müşterilere ulaşmalarına yardımcı olmada kullanmasını sağlayacak.

Yext ve Yellow Pages, işbirliklerinin başlangıcını geçtiğimiz yıl duyurmuşlardı. Bu işbirliği YellowPages.com.tr’yi, Yext’in dünya üzerinde 90’ı aşkın yayıncıyı içeren PowerListings Global ağına dahil etmişti. Bunun sonucunda da Türkiye’de bulunan birçok uluslararası şirket, dijital bulunurluklarını ülkemizin bu en kapsamlı iş rehberi üzerinden yönetme olanağına kavuşmuştu.

İşbirliğinin genişlemesiyle birlikte Yellow Pages, Yext’in yazılım olanaklarını kendi müşterileri için kullanabilecek. Bu da, sadece Türkiye’deki uluslararası şirketler için değil, aynı zamanda hem ülke içinde ve hem de ülke sınırları ötesinde dijital bulunurluklarını artırmak isteyen Türk firmaları içinde önemli bir gelişme anlamına geliyor. Yext’in dijital bulunurluk yazılımı, anlık listeleme güncellemeleri, gelişmiş içerik ve kapsamlı analitikler gibi çok önemli özellikleriyle birlikte, firmaların bütün lokasyon verilerini tek bir ara yüzle yönetebilmeleri olanağını sunuyor.

DataWorks Genel Müdürü Semin Özmoralı, “İlk iş olarak, Türk pazarına daha iyi hizmet verebilmek için Yext Dijital Bulunurluk Yazılımı’nın ayrıntılı lokalizasyonuna giriştik. Yellow Pages, kısa bir süre önce organizasyon, teknoloji ve verimlilik alanlarında bir üst seviyeye çıkma misyonuyla DataWorks tarafından satın alındı. Bizim Türkiye’deki Yellow Pages deneyimimizi, Yext’in herkese en iyi lokasyon bilgisini sunma amacını birleştiren bu işbirliği, ülkemizde dijitale karşı artmakta olan talebi karşılayacak çok güçlü ürün ortaya çıkarıyor. Yext ile olan yeni işbirliğimiz, tam da bu misyona hizmet edecek bir gelişme” dedi.

Yext CEO’su ve Kurucu Ortağı Howard Lerman da görüşlerini, “Yellow Pages, Türkiye’nin en büyük online iş rehberidir. Bu açıdan Yellow Pages’in sadece PowerListing ağımıza katılmakla kalmayıp, teknolojimizi de kurumların hizmetine sunacak olması hem ürünümüzün etkinliğini artıracak ve hem de dijital bulunurluğun bir işletmenin performansı için ne denli önemli olduğuna dair farkındalığın global ölçekte artmasına yardımcı olacaktır. Yellow Pages’la büyüyen bu işbirliğimiz bizi heyecanlandırıyor ve Avrupa’da sürekli başarılara imza atmaya devam etmeyi hedefliyoruz” şeklinde açıkladı.

DataWorks

Yellow Pages, yerel arama, dijital harita, web siteleri, e-ticaret siteleri, lokasyon bazlı sosyal platformlar, online reklam, coğrafi dijital pazarlama çözümleri alanlarında Türkiye’nin önde gelen ajansıdır. Yellow Pages ayrıca Türkiye’nin en kapsamlı online firma rehberi olan YellowPages.com.tr ‘nin de sahibidir. Yellow Pages’ın Apple, Bing, Google ve Yelp gibi firmalarla çeşitli alanlarda işbirliği anlaşmaları bulunmaktadır. Yellow Pages, IAB Turkey, Local Search Association (LSA) ve Search & Information Industry Association (SIINDA) üyesidir.

Yext

Yext, firmalara dijital haritalarda, rehberlerde ve aplikasyonlarda dijital bulunurluklarını yönetebilme olanağını sağlamaktadır. 400.000’den fazla işletme, 90’ın üzerindeki exclusive global iş ortağında her ay milyonlarca güncelleme yapmaktadır ki bu da, Yext’i global pazar lideri konumuna getirmektedir. Dijital bulunurluk, dünyadaki 50 milyon işletmenin hepsi için temel bir ihtiyaç haline gelmiştir ve Yext’in misyonu da herkese en iyi lokasyon bilgisini sunmaktır.

New York’da kurulu olan Yext’de 350 kişi çalışmaktadır ve 2014 ile 2015’de arka arkaya Forbes Ümit Veren Şirketler listesinde, 2014 yılında da Fortune Çalışılacak En İyi Firmalar listesinde yer almıştır.