(BURSA BETON) Akıllı Belediyecilik Zirvesinde

Balkantürksiad ev sahipliğinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Akıllı Belediyecilik Zirvesi”ne Bursa Beton Kalite Kontrol Müdürü Levent Sevin’de “Kentsel altyapıda betonarme çözümler” başlıklı sunumuyla konuşmacı olarak katıldı. Türkiye’de bir ilke imza atarak betonarme yağmur suyu ızgarası ve rögar kapağının üretimini gerçekleştiren Bursa Beton, çok sayıda belediye yetkilisinin katıldığı organizasyonla bağlantılı Balkan Ticaret Fuarı’nda ürünlerinin tanıtımını da yaptı.

Moderatörlüğünün Nurettin Göler tarafından yapıldığı oturumda Bursa Beton Kalite Kontrol Müdürü Levent Sevin ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Nalan Fidan ve Yüksek Çevre Mühendisi Sudan Kurtoğlu ‘da konuşmacı olarak yer aldılar.

Açılış konuşmasını Balkantürksiad Başkanı Aytuğ Onur’un yaptığı zirvede,  Bursa Beton A.Ş. Kalite Kontrol Müdürü Levent Sevin, sadece Bursa’nın değil, tüm Türkiye’nin ve hatta dünyanın ortak problemi olan yağmur suyu ızgarası ve rögar kapaklarının çalınmasından yola çıkarak ar-ge çalışmalarını yürüttüklerini belirtti. Sevin, bu ürünlerin Bursa Beton’un kentin problemlerine eğilme anlamındaki misyonunun bir sonucu olarak ortaya çıktığını ifade etti.

Hazır beton sektöründe geleneksel faaliyetlerin dışında yenilikçi bakış ile ortaya konulan bu ürünlerin fonksiyonel, ekonomik, estetik ve hepsinden önemlisi maddiyatla ölçülemeyecek toplumsal faydalarına dikkat çeken Sevin, ürünlerle ilgili en temel özelliğin geri dönüştürülmesi mümkün olmadığı için hırsızlık olaylarını tamamen bitirmesi olduğunu ifade etti ve ekledi. “Son yıllarda özellikle büyükşehirlerde meydana gelen çalınmalar sonucu gerçekleşen maddi hasarlı hatta yaralanmalı pek çok kazaya sebep olan sfero döküm malzemelere alternatif olarak Bursa Beton tarafından üretilen bu ürünler, tamamen yerli malzemeden üretiliyor.”

(BURSA BETON)- Akıllı Belediyecilik Zirvesinde!-1 (BURSA BETON)- Akıllı Belediyecilik Zirvesinde!-2

Bugün, beton kalitesinin çok farklı bir noktada olduğunu belirten Sevin, ürünlerde kullanılan ultra yüksek dayanımlı betonun her türlü mekanik, kimyasal, hava şartları ya da herhangi bir ortam koşulunda yüksek performans gösterdiği değerlendirmesinde bulundu.

Panelin ardından Sevin’e, Balkantürksiad Başkanı  Aytuğ Onur tarafından plaket takdim edildi.

Balkantürksiad tarafından gerçekleştirilen organizasyonun ürün sergileme ayağı olan Balkan Ticaret Fuarı’nda da stant açan firmanın ziyaretçileri yoğun oldu. Bursa Valisi Münir Karaloğlu, BBŞB Başkanı Recep Altepe ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de Bursa Beton’un fuar standını ziyaret ederek Genel Müdür Fatih Vardar’dan ürünleri hakkında bilgi aldılar.