(Otis Türkiye) etik şirket ödülü ETİKA’yı üçüncü kez aldı!

Otis Türkiye, Etik Değerler Merkezi’nin düzenlediği ‘Türkiye Etik Ödülleri ETİKA’ya üçünkü kez layık görüldü. Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, “150. kuruluş yıl dönümümüzde iş ahlakını önemseyen şirketler arasında üçüncü kez yer almak ve Devamlılık Özel Ödülü’ne layık görülmek gurur verici” dedi.

Otis Türkiye, Etik Değerler Merkezi’nin (EDMER) düzenlediği ‘ETİKA’ ödülünü üçüncü kez almaya hak kazanan 9 firmadan biri olarak Devamlılık Özel Ödülü’ne layık görüldü. Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, “Dünyanın ve Türkiye’nin en köklü şirketleri arasında yer alan Otis Türkiye’nin, iş ahlakını önemseyen ve etik değerlere sahip çıkan şirketler ödülüne üçüncü kez layık görülmesinin gururunu yaşıyoruz. Buga Otis’in 150. kuruluş yıl dönümünde aldığımız bu ödül, bizi daha çok çalışmaya, ülkemiz ve sektörümüz için elde ettiğimiz başarıları daha ileri taşımaya motive ediyor. Otis Türkiye olarak mutlak değerlerimizden biri olan etik konusunda, işe girişten itibaren her yıl düzenli eğitimler yapıyor, tüm faaliyetlerimizi etik ve uyum prensipleri çerçevesinde yerine getiriyor, hem bireysel hem de kurumsal olarak kendimizi ölçme ve geliştirme fırsatı buluyoruz.” dedi.

Otis Türkiye- etik şirket ödülü ETİKA’yı üçüncü kez aldı!-1
Irene Matschnigg, Otis Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Umut Turan, Otis Türkiye Etik ve Uyum Görevlisi

Etik Değerler Merkezi, farklı kategorilerde 80 soruyla şirketlerin kurumsal sosyal sorumluluk, itibar yönetimi, yaratıcılık, liderlik, kanun ve mevzuata uyum ve kurumsal yönetime verdiği önemi değerlendiriyor. 2014 yılında belirlenen kriterlerin yüzde 70’ini sağlayan 28 şirket, 2014 ETİKA ödülüne layık görüldü. Yüzde 70’inden fazlasına uyum sağlayarak üçüncü kez ödül almaya hak kazanan 9 şirketten biri olan Otis Türkiye, Devamlılık Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Daha fazla bilgi için http://www.otis.com adresini ziyaret edebilir ya da Otis’i Twitter’da @OtisElevatorCo ve @OtisTurkiye adreslerinden takip edebilirsiniz.

Otis Türkiye- etik şirket ödülü ETİKA’yı üçüncü kez aldı!-2


Otis Hakkında

Otis, dünyanın en büyük asansör, yürüyen merdiven ve yol üreticisi olarak faaliyet göstermektedir. 1853 yılında icat eden Elisha Graves Otis’in temellerini attığı Otis; 200’den fazla ülkede 1.8 milyondan fazla asansör ve yürüyen merdivene ürün ve hizmet sunuyor. Otis, dünyanın uzay ve inşaat sektöründeki lider firması United Technologies’in Bina ve Endüstriyel Sistemler çatısı altında faaliyet gösteriyor. Daha fazla bilgi için http://www.otis.com adresini ziyaret edebilir ya da Otis’i Twitter’da @OtisElevatorCo adresinden takip edebilirsiniz.

Otis Türkiye Hakkında

1865’te İstanbul’da kurulan ve 1921’den bu yana kesintisiz olarak asansör sektöründe faaliyet gösteren Türk firması Buga, 1991 yılında Buga Otis (Otis Türkiye) adını aldı. Bugün, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içinde yer alan tek asansör firması olan Otis Türkiye, yılda 1700 adet asansör üretimi ile bulunduğu bölgede önemli bir üretim üssü olarak konumlanıyor.