(KALEKİM)’in geliştirdiği yeni projelere ULUSLARARASI arenada BÜYÜK ilgi

Yapı kimyasalları sektörünün lideri Kalekim, Almanya’da düzenlenen Drymix  Mortar Conference (Kuru Harç Konferansı) ve European Coatings Conference’da (Avrupa Kaplama Konferansı) gerçekleştirdiği sunumlarıyla büyük ilgi gördü. Sürdürülebilir çimento esaslı ürünler ve boya alanındaki en güncel çalışmalarını paylaşan Kalekim, sektörün uluslararası oyuncularının katıldığı konferanslarda iki ayrı konuda sunum yapan ilk ve tek Türk üretici firma oldu.

Üretim ve satış kapasitesiyle Türkiye’de birinci, Avrupa’da ise 5’inci sıraya yerleşen Kalekim, geniş ürün gamı, yüksek standartları ve kalitesi ile uluslararası pazarda dikkat çekmeye devam ediyor. Kalekim, yapı kimyasalları alanında faaliyet gösteren uluslararası oyuncuların katıldığı, Almanya’da düzenlenen ‘Drymix Mortar’ ve ‘European Coatings’ konferanslarında yaptığı sunumlarla ilgi odağı oldu.

KALEKİM’in geliştirdiği yeni projelere ULUSLARARASI arenada BÜYÜK ilgi!-3 KALEKİM’in geliştirdiği yeni projelere ULUSLARARASI arenada BÜYÜK ilgi!-1

Kalekim, Ar-Ge gücünü uluslararası platformlarda gösteriyor
Kalekim’i rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerinden birinin Ar-Ge’ye yaptığı yatırım olduğunu vurgulayan Kalekim Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “Bugün Kalekim Ar-Ge’de yaklaşık 200 üründen oluşan ürün gamının tüm geliştirme ve iyileştirme faaliyetini, herhangi bir know-how transferi olmaksızın yürütüyoruz. Yaptığımız bilimsel çalışmaları, uluslararası konferanslarda sunarak Kalekim’in Ar-Ge gücünü çeşitli platformlarda tanıtıyoruz. Bunun son örnekleri ise Kalekim’in ilk ve tek Türk üretici firma olarak sunum yaptığı, Almanya’daki iki önemli konferans oldu” dedi.

İlk sunumunu 20 Nisan’da Almanya’nın Nürnberg kentinde gerçekleşen ‘Drymix Mortar’ konferansında yapan Kalekim’in temsilcileri; sürdürülebilirlik konusunun giderek önem kazandığı yapı sektöründe sürdürülebilir çimento esaslı ürünlere dikkat çekti. ‘Seramik Yapıştırma Uygulamalarında Çimento Katkılarının Performans ve Hidratasyon Davranışı’ konulu sunumları ilgiyle izlenen Kalekim temsilcileri, sürdürülebilir çimento esaslı ürünlerin tasarımı ve bu ürünlerde oluşan mikroyapının ürün performansı ile ilişkilendirilmesi konusunda yapılan çalışmaları paylaştı.

KALEKİM’in geliştirdiği yeni projelere ULUSLARARASI arenada BÜYÜK ilgi!-2 KALEKİM’in geliştirdiği yeni projelere ULUSLARARASI arenada BÜYÜK ilgi!-4

Kalekim’in ikinci sunumu ise 21 Nisan’da yine Nürnberg’de düzenlenen ‘European Coatings’  konferansında gerçekleşti. ‘Boyaların Reoloji Özelliklerinin Uygulama ve Performans Özellikleri ile İlişkilendirilmesi’ konulu sunum da, sektörde faaliyet gösteren uluslararası firmaların temsilcileri ile paylaşıldı. Konferansta sunum yapan ilk ve tek Türk boya üreticisi firma olan Kalekim’in, boya içerikli sunumu da geniş katılımcı kitlesiyle büyük ilgi gördü.

Kalekim, iki yıl önce de ilk ve tek Türk firma olarak sunum yapmıştı
Kalekim
’in Ekim 2012’de düzenlenen ‘Drymix Mortar’konferansında sunduğu ‘Çimento İçerik ve Boyutunun Seramik Yapıştırıcılarının Mikro Yapısı ve Performansına Etkisi’ konulu çalışması büyük beğeni kazanınca, Mart 2013’te Almanya’da gerçekleştirilen Drymix Mortar’ konferansına, yeniden sunum yapmak üzere özel olarak davet edilmişti. Nürnberg’deki konferansa katılan Kalekim, uluslararası firmaların temsilcilerine, bu alandaki yeni çalışmalarını aktarmıştı.Kalekim Hakkında
Kalekim A.Ş., yapı kimyasalları alanında üretim ve satış kapasitesi olarak Türkiye’de birinci, Avrupa’da ise 5’inci şirket konumundadır. İstanbul (2), Isparta, Mersin, Yozgat, Erzurum ve Mardin tesislerinde üretimini sürdüren Kalekim, Türkiye’nin öncü kuruluşlarından biridir. Kurulduğu 1973’ten bu yana seramik yapıştırıcısından su yalıtım çözümlerine, ısı yalıtımından boyaya, endüstriyel zemin çözümlerinden derz dolgu malzemelerine kadar geniş yelpazede üretim yapan Kalekim, faaliyet gösterdiği tüm alanlarda öncülüğünü sürdürmektedir.