“iF DESIGN AWARD” 70. Yıl Kutlamaları Türkiye’de Eylül Ayında Gerçekleşecek!

iF DESIGN AWARD NIGHT 2023

Uluslararası tasarım yarışması iF DESIGN AWARD, Berlin ödül töreninde başlayan 70. yıl kutlamalarını bir sene boyunca farklı şehirlerde devam ettiriyor. 7 – 12 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek iF Design Türkiye kutlama serisi kapsamında İstanbul’da 70.yaş günü partisi, Ankara Goethe Enstitüsü’ndeyse iF Design Trend Rapor 2023 sunumu ve kokteyl gerçekleşecek.


“iF DESIGN AWARD”
70. Yıl Kutlamaları

iF DESIGN AWARD 2024 Başvuruları için Son Tarih: 29 Eylül 2023 Cuma
Kutlama Tarihi: 7 – 12 Eylül 2023
Yer: İstanbul & Ankara Goethe Enstitüsü


iF Design Trend Rapor 2023 için Zukunftsinstitut Frankfurt ile işbirliği yapıldı, tasarım üzerinde büyük etkisi olan altı mega trend seçti. Rapor, dünya çapında tasarımcılar, kurum içi tasarım ve ürün geliştirme ekipleri için hazırlandı. iF Design Türkiye kutlama serisi kapsamında Almanya merkez ofisinden Benjamin Völksen, rapor sunumu için katılım sağlayacak.

iF Design Trend Raporu 2023, sosyal trendlerin tasarım gelişmeleri üzerindeki etkisini açıklıyor. Çalışmalarını güncel istatistikler aracılığıyla kanıtlıyor, ürün ve hizmet performansıyla ilişkilendiriyor. İçeriğinde gözlemlenebilen her trend için, hangi stratejilerin ve çözüm yaklaşımlarının günümüzün zorlukları için belirleyici olduğunu örnekleyen çok sayıda ürün ve hizmet bulunuyor.

iF Tasarım Trend Raporu 2023 neleri içeriyor?

  • Altı önemli megatrend olan Bağlanabilirlik, Gümüş Toplum, Sağlık, Kentleşme, Mobilite ve Neo Ekoloji ve bunların tasarım üzerindeki etkilerine odaklanma,
  • Tasarımcılar ve şirketler için stratejiler ve çözümler,
  • Uluslararası tasarım uzmanlarından röportajlar ve iç görüler,
  • Ürün, proje ve hizmetlere ilişkin istatistikler ve uluslararası uygulama örnekleri,
  • iF DESIGN AWARD 2023’ten İçgörüler.

iF DESIGN AWARD, dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden biridir. Uluslararası tasarım uzmanlarını ödüllü tasarımları seçmek için her yıl bir araya getirir. Jüriler değerlendirmelerini tarafsız ve şeffaf değerlendirme standartlarına uygun bir şekilde yapar. Puanlamalarını başvuru yapanlar ile paylaşır. Ödül alanların başarılarını öne çıkartır ve global olarak tanınmalarını destekler.

Kimler başvuru yapabilir? 

Uluslararasıdan yerele, start-up’lardan ünlü markalara, tasarımcılardan mimarlara, başlangıç seviyesinden üst düzey profesyonellere, ürünler, projeler veya hizmetler üretiyor veya yaratıyorsanız iF DESIGN AWARD 2024 için başvuru yapabilirsiniz. Katılmak istediğiniz başvuruyu ana 9 disiplinden (Ürün, Ambalaj, İletişim, İç Mimarlık, Profesyonel Konsept, Hizmet Tasarımı, Mimari, Kullanıcı Deneyimi, Kullanıcı Arayüzü) uygun kategoriyi seçerek değerlendirebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi: www.ifdesign.com