(Kastamonu Entegre)’den Yeni Laminant Parke Dekorları…

Floorpan Classic Derin Meşe

Kastamonu Entegre, öne çıkan ahşap desenlerinden meşenin farklı tonlarını yeni “Floorpan” laminant parkeleri ile kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Parke modasında son trendleri yaşam alanlarına taşıyan Kastamonu Entegre, çevre dostu üretimi belgeleyen Blue Angel sertifikasına sahip ilk marka olan, EPD belgeli “Floorpan” laminant parke koleksiyonunu yeni dekorlarla genişletmeye devam ediyor. Son trendler doğrultusunda her yıl yeni serileri bünyesine katan “Floorpan”, klasikleşen parke serilerini de yeni dekorlarla genişletiyor. Bu kapsamda “Floorpan 2023” koleksiyonuna eklenen 9 yeni dekor meşenin farklı tonlarını iç mekânlara taşıyor.

Floorpan Classic Kristal Meşe

Kolay işlenebilen ve dayanıklı bir yapıya sahip meşe, mobilyalara hem estetik hem sağlamlık sunuyor. Dekorasyonda sıkça kullanılan malzeme, “Floorpan” koleksiyonuna eklenen yeni dekorlarda öne çıkıyor. Floorpan “Classic” serisi “Kristal Meşe”, “Otantik Meşe”, “Derin Meşe”; “Floorpan Sun” serisi “Samsun Meşe”, “İzmir Meşe”, “Muğla Meşe”, “Bursa Meşe”, “Petra Meşe”; “Floorpan Sunex” ise “Petra Meşe” dekoru ile “Floorpan 2023” koleksiyonunda kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Floorpan Sun İzmir Meşe

VOC emisyon ölçüm standartlarında en üst seviye olan A+ kalitesinde, Hijyen Plus güvencesiyle üretilen “Floorpan” parkeler; zeminden ısıtmaya uygun tasarımı, çizilmeye, aşınmaya, noktasal darbelere, UV ışınlarına, sigara ateşine karşı yüksek dayanımı, lekelerden etkilenmeyen ve kolay temizlenebilen hijyenik yapısıyla dikkat çekiyor. Tüm laminant parke ürünlerini Hijyen Plus teknolojisiyle üreten Kastamonu Entegre, bu teknoloji sayesinde, 24 saat içerisinde yüzeyde görülmesi beklenen bakteriyel aktiviteleri %99.9 oranında engelleyerek güvenli yaşam alanları vadediyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.kastamonuentegre.com


Kastamonu Entegre
Yüzde yüz yerli sermayeli bir şirket olarak Kastamonu’da üretime başlayan şirket, Türkiye’nin sanayileşme yolunda atılmış cesur adımlarından biri olarak, ahşap bazlı panel sektöründe yarım asrı aşkın süredir kesintisiz üretim yapmaktadır. Yurt içinde Kastamonu, Gebze, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana olmak üzere 6 lokasyonda üretim tesisi olan Kastamonu Entegre; sektöründe yurt dışına yatırım yapan ilk firma olarak Romanya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Rusya, İtalya ve Türkiye yatırımları ile 6 ülkede üretim yapan global bir markaya dönüşmüştür. ABD’de ise odun yongası tedarik ve lojistik süreçlerini yürüttüğü bir şirketi vardır.

Kastamonu Entegre, 20 yılı aşkın süredir devam eden yurt dışı yatırımlarıyla ahşap bazlı panel sektöründe dünyanın en büyük beşinci, Avrupa’nın ise üçüncü büyük üreticisi olmuştur. Ana ürün grupları olan MDF, yonga levha, laminat parke, kapı paneli ürünlerinin her birinde dünyanın en büyük 4 üreticisinden biridir. Dünya laminat parke üretiminin %6’sını tek başına üretmektedir.  %30 pazar payı ile Türkiye’nin sektör lideri olan Kastamonu Entegre; aynı zamanda Çin’den Amerika’ya, Avustralya’dan Kanada’ya altı kıtada 100 ülkeye yaptığı ihracatla her yıl açık ara sektör birincisidir. 1,9 milyar dolarlık cirosu ve üretimdeki gücü, bilgisi ve tecrübesiyle, yurt içi ve yurt dışı üretim tesis ve ofislerinde yaklaşık 7 bin kişiye istihdam sağlamaktadır.

Doğal dengeyi koruma ve topluma katkı sağlama misyonuyla hareket eden şirket, Türkiye ahşap bazlı panel sektörünün ilk sürdürülebilirlik raporunu hazırlamıştır. Geleceğin teknolojilerini geliştirmek amacıyla kurduğu Teknopark İstanbul’daki Ar-Ge merkezinde, ürün ve süreç geliştirme, verimlilik artırma, etkin kaynak kullanımı ve ileri malzeme teknolojileri üzerine çalışmaları gerçekleştirmektedir.